Öğretmenin Başarı Hikayesi

Gökçebey ortaokulunda sosyal bilgiler öğretmenliği yapan Cihangir Güven’in başarı hikayesi dudak ısırtıyor.
18 yaşında Okmeydanı Araştırma hastanesinde göreve başlayan ve yoğun bakım ünitesindeki bir hastanın teşvikiyle önce açık liseyi bitiren ve ardından üniversite sınavlarını kazanıp öğretmen olan Gökçebey ortaokulu sosyal bilgiler öğretmeni Cihangir Güven başarı hikayesini anlattı.
Hayatını şekillendirmede ve öğretmenliğe başlamasında büyük pay sahibi olan hastasını unutamayan Güven’’ her şeyi o hastaya borçluyum ‘’dedi

Yoğun bakımda olmasına rağmen sürekli olarak hastanenin kütüphanesine giden hastadan etkilendikten sonra açık liseyi okuyan Güven’’ bana manevi yönden çok destek oldu. Yaşımın genç olduğunu çalışırsam başaracağımı söylüyordu. Onun bu desteği ve teşvikiyle açık liseyi bitirip 25 yaşından sonra üniversite sınavına girdim. Sınavda başarılı olup sosyal bilgiler öğretmenliğini kazandım. Üniversite sınavına hazırlanmaya karar verdiğimde dershanelerle görüştüm ve yaşımın büyük oluşu ve liseyi dışarıdan bitirmiş olmam onların başarı puanlarını düşüreceğine kanaat getiren dershaneler beni kayıt dahi etmediler. Bende azmettim çok çalıştım ve başardım. Hasta bakıcı olarak başladığım memurluk hayatıma 31 yaşından sonra öğretmen olarak devam etmekteyim. 4 yıldır Gökçebey Ortaokulunda sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Ben bunu bir bayrak yarışı olarak görüyorum. Hastanenin yoğun bakımında yatan hastadan aldığım bayrağı yarının büyüklerine teslim edeceğim. Onlarda bu bayrağı gelecek nesillere ulaştıracak.’’ dedi.

Hasta bakıcılıktan öğretmenliğe giden hayat hikayesini anlatırken Öğretmen Cihangir Güven duygusal anlar yaşadı. Zaman zaman gözleri doldu.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-02-28
Bu haber 3072 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1250
  Bugün : 768
  Toplam: 4704597
   Online :

  134 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Ümit aydemir 2014-02-28 :

Cihangir hoca tanıdığım kadarıyla her türlü övgüyü hal ediyor hayat hikayesini öğrenince daha da fazla saygı duymaa başladım


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama