Gökçebey Belediyesi 2014 Şubat Ayı Toplantısı Yapıldı

Gökçebey Belediyesi Şubat Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Şubat ayı olağan Meclis Toplantısı, 04.02.2014 salı günü  saat 11.00 de Sekiz   Belediye Meclisi Üyesi Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk,  İsmail Arat, Mehmet Acar, Necmi Pazar, Mahir Bostancı, Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı.
Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından ardından önergelerin gündeme alınması oylandı. Gündemin diğer maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu.

TOPLANTIDAN NOTLAR

  • İçkili yerler tespit komisyonu kurulması ve imar tadilatı ile ilgili önergeler gündeme alındı.
  • Gündem maddesi olan imar tadilatı teklifleri imar komisyonuna havale edildi.
  • Gündemin dördüncü maddesi olan kadro ihdası görüşmeleri yapıldı Zabıta memuru Birol Türkyılmaz 8/3 dereceden 7/3 dereceye, Zeki Yılmaz 4/3 dereceden 3/3 dereceye geçmesi oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.
  • Gündemin Beşinci maddesi olan Disiplin amirlerinin tespiti hakkında yönetmeliğin görüşmelerine geçildi. Gökçebey belediyesinde 657 sayılı Devlet memurları kanunun 1’inci maddesinin 1’inci fıkrasına giren memurlar hakkında uygulanan disiplin kurulları görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.
  • Gündemin diğer maddesi  ilçemizde yapılacak olan TOKİ’den  konut almak isteyenlerden alınacak olan katkı payının görüşülmesine geçildi. Görüşmeler sonunda katkı payının alınmaması benimsendi. Belediye başkanı Zeki Kılınçarslan TOKİ konutlarına katılacaklardan katkı payı alınmasını gündemden çıkardı.
  • Gündemin son maddesi Gökçebey kaymakamlığının  teklifi  olan İçkili yerler tespit komisyonu kurulması görüşmelerine geçildi. İçkili yer tespit komisyonuna meclis üyesi Hüseyin Yaylı ve Belediye fen işleri mühendisi Önder Kurt seçildi. İçkili yer tespit komisyonu konut alanlarının dışında bir yer tespit edecek, Komisyon çalışmalarını bir ay sonraki olağan meclis toplantısına kadar tamamlayacak.

Gündemde ki maddelerin görüşülmesinden sonra Şubat ayı Belediye Meclis toplantısı saat 13:00 de sona erdi. 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-02-15
Bu haber 1985 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 266
  Toplam: 5645722
   Online :

  87 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama