En hayırlı bayram

Zonguldak’ın Çaydeğirmeni beldesinde ikamet eden Sevim ve Mustafa Akoğlu çiftinin, Şevket, Arife, Emrah ve Fikret adlı engelli çocuklarına Almanya’dan yardım eli uzandı. 

Merkezi Almanya’nın Essen şehrinde bulunan Almanya Bartınlılar Derneği ( ALBARDER ) üyeleri Ramazan bayramında hem bayramlaştı, hem de hayırlı bir yardımda bulundular. Bayramlaşma merasimine, ALBARDER Başkanı Yaşar Çil, Avrupa Çaycumalılar Derneği ( ÇAYDER ) Kurucu Başkanı Fikret Zeren, ÇAYDER Yönetim Kurulu Üyesi Sefer Karakoca, ALBARDER Onursal Başkanı Ahmet Gökgöz, Kapadokya Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mümin Uluç, Bartınlı işadamları ve dernek üyeleri katıldı. 

Zonguldak’ın Çaydeğirmeni beldesinde ikamet eden Sevim ve Mustafa Akoğlu çiftinin, Şevket, Arife, Emrah ve Fikret adlı engelli çocuklarına Almanya’dan yardım eli uzandı. 

YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK
Bir TV kanalındaki haber bültenindeki ‘’ Hayata ipler ve duvarlar sayesinde tutundular ‘’ haberin ardından harekete geçen Almanya’da yeni kurulan Avrupa Çaycumalılar Derneği ( ÇAYDER ) Kurucu Başkanı Fikret Zeren, engelli gençlere yardım için mini bir yardım kampanyası başlattı. Fikret Zeren, önce Almanya Bartınlılar Derneği’ne başvurarak, engelli gençlerin ihtiyacı olan engelli arabası temin etti. ALBARDER’den 3 adet engelli arabasını teslim alan Fikret Zeren, daha sonra Avrupa Çaycumalılar Derneği’ndeki engelli arabalarını 4 kardeşe teslim edilmek üzere tır aracılığı ile Türkiye’ye gönderdi. 

Yardımlar için konuşan ALBARDER Başkanı Yaşar Çil, hayırlı bir ayda, güzel bir hayır işleminin sevindirici olduğunu belirterek, bu 3 engelli arabasının yanı sıra, yaklaşık bit tır dolusu engelli arabasının ileriki aylarda Bartın’a bağış olarak gönderileceğini ifade etti. 

Çil, konuşmasında; ‘’ Almanya Bartınlılar Derneği olarak bu tür faaliyetler yapmaktan gurur duyuyoruz. Kim olursa olsun, bu tür ihtiyaç sahiplerine imkanlar doğrultusunda engelli arabası göndermeye çalışıyoruz. Bugün de sizlerin sayesinde, Çaydeğirmeni beldesine 3 adet engelli arabası gönderiyoruz. Bundan da mutluluk duyuyoruz. İleriki aylarda da Bartın’a bir tır, yaklaşık 450 – 500 adet engelli arabası göndereceğiz ‘’ dedi. 

Engelli arabalarının temin edilmesini sağlayan Avrupa Çaycumalılar Derneği Kurucu Başkanı Fikret Zeren, bu tür yardımları imkanlar doğrultusunda yapmaya devam edeceklerini ifade ederek, mağdur gençlere engelli arabalarının bir tır aracılığı ile gönderildiği belirtti. 

Mustafa Tığlı-ESSEN- 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-08-13
Bu haber 1289 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1546
  Bugün : 1002
  Toplam: 4887782
   Online :

  120 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama