Sağlıklı Yaşam İçin İyi Tarım

Çaycuma ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından organize edilen ‘İyi Tarım Uygulamaları’ kapsamında, Çaycuma pazarında sertifikalı ürünler satışa sunuldu.

Çaycuma ilçe pazarında yapılan uygulamaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özgür Uslubaş, Ziraat Mühendisleri Suna Güncan, Neslihan Avcı, Arzu Özdemir, Gıda Mühendisi Mücahit Güleş, Ziraat Teknikeri Adnan Bayraktar, Kayıkçılar Tarımsal Kalkınma kooperatif Başkanı Bayram Cura, Kayıkçılar Köyü Muhtarı Mehmet Durguncu katıldılar. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkilileri, ‘İyi Tarım Uygulamaları’ yapan 29 üreticiyi Çaycuma Pazarında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Pazar yerinde sertifikalı ürünleri satan üreticiler almış oldukları sertifikaları tezgahlarının önünde isimlerinin yazdığı tabelalarla birlikte bulundurmaları oldukça dikkat çekti.

Çaycuma Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özgür Uslubaş yaptığı konuşmada şöyle dedi:
“İnsan sağlığı için önemli olan ‘İyi tarım Uygulamaları’ projesinin yaygınlaştırılması için, sertifikalı olan bu ürünlerin talep görmesi gerekmektedir. Projenin uygulanmasını sağlayan Vali Erol Ayyıldız’a, Kaymakam Hasan Yaman’a, Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik’e, projenin uygulama aşamasında görev alan Ziraat Mühendisi Suna Güncan ve Neslihan Avcı’ya, Köyünde örnek projenin uygulanmasını sağlayan Kayıkçılar Köyü Muhtarı Mehmet Durguncu ve Kooperatif Başkanı Bayram Cura’ya teşekkür ederim.” ‘İyi Tarım Uygulamaları’ kapsamında sertifikalı ürünlerin pazarlarda satışa sunulmasına devam edileceği belirtildi.

Haber: CUMA


 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-06-26
Bu haber 1325 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 2003
  Bugün : 557
  Toplam: 4611559
   Online :

  80 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama