Çaycuma’da Gökyüzü Uçurtmalarla Renklendi

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği’nin okulöncesi ve ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlediği ve gelenekselleştirdiği uçurtma şenliği dokuzuncusu, Çaycuma Nadır mevkiinde yapıldı. Şenliğe yoğun bir katılım oldu.
 Şenlikte En yükseğe Çıkan Uçurtma, En Özgün Yapımlı Uçurtma (Kendi yaptıkları uçurtma) ve Yardım Almadan En İyi Uçurtma Uçuran En Küçük Yarışmacı kategorilerinde yarışma yapıldı. Kategorilerde ilk üçe giren yarışmacılara madalya verildi. Ayrıca kayıt olan ilk 500 yarışmacıya anı madalyaları ve şapka verildi. Katılımcılar yarışmaya kendi yaptıkları uçurtmaların yanı sıra hazır uçurtmalarla katıldılar. Etkinlikte Drama Eğitmeni Fahri Bozbaş tarafından çocuklara yönelik olarak hazırlanan “Zıp Zıp Zıplıyoruz” etkinliği büyük ilgi gördü.

Uçurtma Şenliğinde En Yükseğe Çıkan Uçurtma kategorisinde, 1. Musa Metehan Kurt, 2. Defne Şeren, 3. Deniz Bakıcı; En Özgün Yapımlı Uçurtma kategorisinde 1. Emircan Çengel, 2. Oğuz Yıldırım, 3. Burak Göktürk; Yardım Almadan En İyi Uçurtma Uçuran En Küçük Yarışmacı kategorisinde 1. Sametcan İncegöz, 2. Miray Pişkin, 3. Oğulcan Durulmaz oldu.

 Ayrıca şenlik alanında 25-26 Mayıs tarihlerinde Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen Uçurtma Şenliği Satranç Turnuvasında Küçükler Kategorisinde: 1. Mert Sarsık, 2. Emre Düzcan, 3. Atakan Köktürk, 4. Sarp Kalaycı, 5. Görkem Alp Uslu; Yıldızlar Kategorisinde: 1. Ömer Doğan; 2. Yusuf Yamakçık, 3. Görkem Ege Ömerca, 4. Nesrin Tekin, 5. Ayça Tekin; Genç ve Büyükler Kategorisinde: 1. Tayfur Ayçiçek, 2. Hakan Cura, 3. Muhammet Mustafa Doğan, 4. Umutcan Kocabaş, 5. Enes Güneş’e ödülleri verildi.  Satranç turnuvasında ilk üç dereceye girenlere madalya ilk beş dereceye girenlere ise satranç takımı verildi.

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği İsmet Akyol etkinlik hakkında şu bilgileri verdi;
“Çaycuma Eğitim Sen Temsilciliği olarak bu yıl 9’uncu yılı gerçekleştirdiğimiz uçurtma şenliğini gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu yıl uçurtmalar barış, kardeşlik ve termik santralsiz bir yaşam için uçtu. Görüldüğü gibi uçurtma şenliği etkinliğine büyük bir ilgi var. Her yaştan insanlar burada. Sendika olarak sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında bu etkinliğe yapmaya devam edeceğiz. Çünkü çocukları önemsiyoruz. Bu etkinlikte toplumun çok farklı kesimleri bir araya geliyor. Etkinliklerimiz devam edecektir. Şuan da yapmış olduğumuz uçurtma şenliğine Zonguldak, Bartın ve çevre ilçelerinden de büyük katılımlar oldu. Zonguldak’tan fotoğraf sanatçıları da etkinliğimize geldi. Uçurtma Şenliği Eğitim Sen’in değil, Çaycuma’nın bir etkiliğidir.  Sendika olarak bu ve benzeri etkinliklere yapmaya devam edeceğiz. Satranç turnuvası başta olmak üzere, bu etkinliğin gerçekleştirmesine katkı sunan tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ediyorum.”
Etkinliğe katılan Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ise gençlere ve çocuklara güvendiklerini söyledi. Köktük şu düşüncelere yer verdi;
“Bu etkinliği düzenleyen Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliğini kutluyorum. Milletvekillerimizin, öğretmenlerimizin, üniversite hocalarımızın, gençlerimizin ve saygın basın mensuplarının göklerdeki uçurtmalar kadar özgür olacağı daha güzel ve güneşli günlerde yeni uçurtma şenliklerinde buluşmayı diliyorum. İnşallah daha güzel günlerde yeniden birlikte olacağız. Çünkü biz gençlerimize ve çocuklarımıza güveniyoruz. Onların bugünkü göstermiş oldukları birlikteliği ve coşkuyu yeniden ülkemizin geleceği için kararlı bir şekilde göstereceklerine inanıyoruz. Çocuklarımıza yürekten başarılar diliyorum.” 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-06-10
Bu haber 1411 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 232
  Toplam: 5645688
   Online :

  80 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama