HACIMUSA'DA 23 NİSAN COŞKUSU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 93. Yılında Gökçebey Hacımusa Herkime Rıfat Hayri Sin İlk ve Ortaokulu’nda büyük bir coşkuyla kutlandı.

    Belde ve yakın köyde yaşayan vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kutlamalarda öğrencilerin hazırladıkları şiirler okundu. Oyunlar oynandı. Türküler söylendi. Gitar ve bağlama performansları sergilendi. Dans gösterileri yapıldı. Skeç ve ront gösterileri yapıldı. Okul öncesi öğrencileri de yeteneklerini sergilediler.
     Okul Müdürü Servet Büyükkol ve Hacımusa Belediye başkanı Veysel Özsaraç,  halkın bayramını kutlayarak, günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı.
    Konuşmasında 23 Nisan’ın önemine değinen Okul Müdürü Servet Büyükkol; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Cumhuriyetimizin temelini oluşturan önemli bir gündür. Çünkü ilk "Türkiye Büyük Millet Meclisi", 1920 yılında, bugün açıldı. Günün çok anlamlı, başka bir özelliği daha vardır: Ulusal Egemenlik Bayramı olarak kutladığımız bugün, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmesidir.

   Ulusal egemenlik, yönetim yetkisinin ve hakkının millette olması demektir. Milletin onayı alınmadan, bu yönetme yetkisi hiçbir sınıfa, kişiye, aileye ya da topluluğa bırakılamaz. Millet, kendi kendini yönetmek suretiyle, bu hakkını kendisi kullanır. Bu nedenledir ki bir halk yönetimi olan Cumhuriyetimizin temel kaynağı milletin egemenliğidir. Kutlamalarda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-04-24
Bu haber 1551 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 2003
  Bugün : 589
  Toplam: 4611591
   Online :

  76 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Nurettin SARAÇLI 2013-04-26 :

Beldemiz çocuklarına Mersinden sevgiler.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama