Gökçebey MYO’da Prof. Dr. A. Mete Işıkara’nın ardından adlı konferans yapıldı

1-7 Mart arası deprem haftası nedeniyle   Gökçebey ilçesinde B.E.Ü. Mithat-Mehmet Çanakcı MYO toplantı salonunda saat 14.00’ de “Deprem Dedemizin Ardından”  adlı konferans düzenlendi. 

Deprem ülkesinde olduğumuzu ve her an bu tür doğal afetlerin olacağından bilgilendirme yapılması ve yapılmaması gerekenlerin olduğunu söyleyen Prof. Dr. Bülent Haner; Tahminleri ne denli sağlıklı ve kesin olmaması göz önünde bulundurularak tahmine yönelik değil tedbire yönelik önlemler almak için bilinçlenmemiz gerekliliğini vurguladı ve Türkiye’nin en riskli 12 deprem noktasını slayt eşliğinde gösterdi.
Daha sonra A. Mete Işıkara’nın hayatı Hakkında kısa bir bilgi vererek ; A. Mete Işıkara’nın bir eser vermemiş olmamasının eleştirisini yapanlara ; “ Eserinin olmaması onun eser vermemiş olduğunu, bırakmadığını göstermez ve toplumla bilgilerinin paylaşmasının en büyük eser olduğunu “ dile getirdi. 

Konferansa Prof. Dr. Bülent Haner hazırlamış olduğu program çerçevesinde ;MYO Öğretim Elemanları ve MYO Öğrencileri katıldı.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-03-06
Bu haber 1398 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 35
  Toplam: 5671486
   Online :

  37 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama