Merkel’e ‘ Ece bebek ‘ dosyası sunulacak

Almanya Zonguldaklılar Derneği Başkanı Erol Yukarıbaş, Türkiye’yi ziaret edecek olan Almanya Başbakanı Angela Merkel’e sunulmak üzere, Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK PARTİ ) Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’a Ece Kışla ile ilgili dosya gönderdi. Ulupınar’ın dosyayı Merkel’e verilmek üzere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunacağı belirtildi.

STK’LAR DAHA DUYARLI OLSUN

Konuyla ilgili açıklama yapan dernek başkanı Erol Yukarıbaş, Ece bebek olayına Zonguldaklılar Derneği, Karabük – Yeniceliler Derneği ve UETD olarak destek verdiklerini ifade ederek, diğer sivil toplum kuruluşlarını da Ece bebeğe sahip çıkmaya davet etti.

Yukarıbaş açıklamasında: ‘’ Biz, Ece bebek olayının Almanya’daki siyasilerin de gündeme alması için, bir dosya hazırladık. Bu dosyayı Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK PARTİ ) Zonguldak Mileltvekili Özcan Ulupınar’a gönderdik. Ulupınar, bu dosyayı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a sunacak. Umuyoruzki, Başbakanımızda bu dosyayı Merkel’e sunacak. Dosya içerisinde, sadece Ece bebek olayı yer almıyor. Almanya’daki gençlik daireleri  ile ilgili sorunlar ve çözüm önerieride yer alıyor. Sorunların karşılıklı çözüleceğine inanıyorum. Son yıllarda gençlik daireleri ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşanmakta. Almanya’daki Türkler, bu gelişmelerden son derece rahatsızlık duyuyorlar. Ece’nin olayından sonra, çok sayıda vatandaşımız bizi telefonla arayak bu konudan mağdur durumda olduklarını belirtiler. Konunun çözümü için Türk Devleti gerekli adımları attı. Olay, hukuki bir boyut kazandığından, bu çerçevede konu takip edilmekte. Devletimiz, Kışla Ailesi’nin yanındadır ‘’ dedi.

Bu arada, Ece Kışla’nın ikinci davası, 4 Mart 2013 tarihinde, Gelsenkirchen Aile Mahkemesi’nde tekrar görülecek.

Kışla Ailesi’nin avukatı Vera Von Ameln, Ece’nin aileye geri verilmesini temenni ettiğini belirtti.

Kaynak:Mustafa Tığlı-GELSENKİRCHEN

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-02-23
Bu haber 1479 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 288
  Toplam: 5645744
   Online :

  90 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Ece Ege 2013-02-25 :

Köpek köpegi isirmaz diye söz vardir.Sonucta bu Jugendamt dediniz kurum Devlet kurumu degilmi?Yinede ailenin Allah yardimcisi olsun.Insallah ben yanilmis olurum ve Merkel hanim bir nevi yardimci olmus olur.


Aile 2013-02-24 :

Tüm seferber olan dostlarimiza cani gönülden tesekkürler.Umarim gelecek olan Mahkemede yavrumuzu aliriz.Lütfen haberleri okuyaniniz,akraba veya tanidik olsun.herkesin duasina ihtiyacimiz var.Simdiden herkesden Allahrazi olsun.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama