Kamer Genç Gökçebey’de

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, İlçe teşkilatının daveti üzerine Gökçebey ilçesine geldi.
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, İlçe teşkilatının daveti üzerine Zonguldak’ın Gökçebey ilçesine geldi. TBMM’nin renkli simalarından CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç Gökçebey ilçesinde, bir dizi ziyaret gerçekleştirerek halk toplantısına katıldı. Gökçebey ilçesinde TTK maden ocağında göçükte ölen Sedat Hamarat'ın ailesine taziye ziyaretini gerçekleştiren Kamer Genç’e CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Başkanı Halil Furat, Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılıçarslan, Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu, Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman, Hacımusa Belde Belediye Başkanı Veysel Özsaraç, Gökçebey İlçe Başkanı Halit Karademirve partililer de eşlik etti.

Ardından ilçedeki eğitim sendikalarını ve Belediyeyi ziyaret eden Genç’e Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılıçarslan ve Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman birer madenci heykeli hediye etti. Belediye Binasından çıkışta bir açıklama yapan Kamer Genç, zaman zaman PKK içinde iç olaylar olduğunu ifade etti.

Genç, “ Bir zamanlar Tunceli’de Doktor Baran vardı Tunceli sorumlusu, 37 kişi ile beraber PKK grubu tarafından infaz edildi. Öyle bir olaymıdır, başka bir olaymıdır, bunu ben bilemem. Bunu aslında Fransa da biliyor. Fransa bunu yapacak. Bazıları diyor’ki Türk hükümeti bunu halletsin. Eskiden Paris büyükelçimiz İsmail Erez öldürüldü. Hala kimin tarafından öldürüldüğü ve suçlusu bulunamadı. Fransa isterse bu işi kimin tarafından öldürdüğünü bulur. Tayyip Erdoğan’ın açılımı ile ilgisi olup olmadığını bilemem. Meçhul bir konu hakkında fikir beyan etmek gereksizdir. Tayyip Erdoğan kafasına koymuş başkan olacak, Başkan olmak için her türlü taklayı atacak, her türlü yola başvuracak, son gelişen olaylara göre Barzani ile Kuzey Irakla birleşme gibi bir hava estirilmeye çalıştırılıyor. Bunların hepsi Türkiye üzerine yapılan oyunlardır. Türkiye hakikaten terör olayını bitirmek istiyorsa, ABD ile açık açık oturup konuşması lazım. Türk askerinin başına çuvalı geçiren Amerikalılar. Türkiyede PKK’lılara silahları veren, desteği veren Amerikalılardır. Geçen gün yapılan operasyonda, Amerika’ya ait silahlar ortaya çıkınca basın yazdı. Amerikalı subaylar gitmişler bu silahları bulan Türk subaylarını sorguya çekmişler. İnkar ediyorlar ama doğrusu da var. O bakımdan Türkiye de oyun oynayan bütün şeyin başı Amerika’dır. Bence Türkiye’de Tayyip Erdoğan da Amerika’ya söz söyleyecek güçte değil, çünkü Amerika bunu yakalamış, istediği gibi istediği yöne çeviriyor. En kısa zamanda bir Seçim olursa, Türkiye’nin menfaatini Türkiye’nin birlik ve beraberliğine gerçekten bir iktidar gelirse bu işi çözer. Tayyip Erdoğan’ın bu işi çözeceğine inanmıyorum. Her gün fikir değiştiriyor. Türkiye de hukuk yok. Tayyip Erdoğan tek başına bir diktatör gibi devleti yönetiyor. Bugün Türkiye’de hukuk olsa Mehmet Haberal’ın, Mustafa Balbay’ın, Engin alan’ın hiçbir suçu yok. Bu insanlar Tayyip Erdoğan’ın Abdullah Gül’ün kaprisleri nedeniyle içerdeler. Ergün poyraz Tayyip Erdoğan’la Abdullah Gülle ilgili “Musanın çocukları” ile ilgili kitaplarını yazdı. 8 yıldır içerdedir. Halen mahkemeye çıkmamış, böyle bir devlet olur’mu? böyle bir demokrasi olur’mu? Böyle bir hakim olur’mu? Ben Gökçebey’e Burada hayatını kaybeden madencileri ziyaret etmek ve hazırlanan panelde konuşmak için geldim.”dedi.

Ardından Gökçebey Sosyal Tesislerine geçen Kamer Genç burada hazırlanan panel’e katıldı. Panelde bir konuşma yapan CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ise şunlar söyledi; “Zonguldak’ın seçtiği dünyanın en değerli bilim insanlarından birisi olan, değerli milletvekilimiz, değerli hocamız, bugün aramızda yok sevgili hocamızın aramızda olmamasının burukluğunu bir kez daha dile getirerek, değerli hocamızın sizlere olan mesajını sizlere iletmek istiyorum. 17 Mayıs 2010 tarihinde Gelik’te elim bir maden kazası yaşadık. Gelik’te meydana gelen o maden kazasında, grizu faciasında, 30 madencimizi şehit vermiştik. O gün hepimizin ortak dileği artık bu acıların yaşanmamasıydı. Bu acıların yaşanmaması için gereken önlemlerin alınmasıydı. Aradan geçen çok uzun olmayan bir süre sonra maalesef bu hafta içerisinde de yine Kozlu’da meydana gelen grizuda 8 madenci yaşamını yitirdi. Hafta içi özel bir ocakta meydana gelen grizu kazasında bir madencimizi şehit verdik. Ben öncelikle grizu faciasında yaşamını yitiren, bugüne kadar gerek Zonguldak’ın gerek ülkemizin kalkınması için canını veren, tüm maden şehitlerimizi sevgi ve saygı ile anıyorum. Onlara Allahtan rahmet diliyorum. Değerli ailelerinin acılarını yürekten paylaşıyorum.”
CHP Milletvekilleri Kamer Genç ve Ali İhsan Köktürk panelin ardından CHP Çaycuma İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Kaynak: CUMA


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-01-13
Bu haber 1588 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 2003
  Bugün : 444
  Toplam: 4611446
   Online :

  45 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama