Gökçebey Belediyesi 2013 Yılı Ocak Ayı Toplantısı Yapıldı

Gökçebey Belediye Meclisi’nin 2013 yılı Ocak Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Ocak Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Ocak ayı olağan Meclis Toplantısı, 07.01.2013 Pazartesi günü  saat 10.30 da Dokuz Belediye Meclisi Üyesi Necmi Pazar, Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk, Mahir Bostancı, İsmail Arat, Mehmet Acar, Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı.

Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından ardından, daha sonra teklif ve önergelerin gündeme alınması oylandı. Gündemin diğer maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu.
Daha sonra Gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi. Meclisin tatil ayı ve Toplantı gününün belirlenmesi için görüşmelerden sonra Meclisin tatil ayı Ağustos ayı toplantı günüde her ayın ilk Salı günü olarak belirlendi ve oylandı.
Gündemin diğer maddesi olan Denetim komisyonu üyelerin seçimine geçildi. Gizli oyla seçilen denetim üyeliklerine Ender Aydemir, Nemci Pazar ve Mehmet Acar seçildi.

Daha sonra tekliflerin görüşülmesine geçildi.

1.Teklif:27.11.2011 Tarih ve 28125 sayılı Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Belediye ve bağlı kuruluşları ile Mahalli idare birlikleri Norm Kadro ilke ve standartlarına dair yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmelik gereği kadro ihdasları görüşüldü ve oylandı oy birliği ile kabul edildi.

2.Teklif:2013 yılında Büfe yerlerinden alınacak işgaliye bedeli hakkında görüşmelere geçildi Büfe yerinin 1m2isabet edecek işgaliye bedeli en alt limit olan 0.50 kuruş olarak belirlendi ve oylandı.

3.Teklif: Belediye Özel Halk otobüsleri toplu taşıma hattı kiralama süresinin görüşmelerine geçildi süre 5 yıl olarak belirlendi.

4.Teklif: Çay mahallesi Osmanlılar sokak üzerinde bulunan 2278. 2279. 2280. 2281. 2282 parsellerde ada oluşturulabilmesi için imar planı değişikliği görüşmelerine geçildi. Ada oluşacak şekilde plan tadilatı yapılması kabul edildi.

Daha sonra, Ocak ayı Belediye Meclis toplantısı sona erdi

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-01-07
Bu haber 1585 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 206
  Toplam: 5671657
   Online :

  98 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama