Akyol; Müdür kadroları duyuruya çıkarılmamıştır

Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol yaptığı açıklamada şöyle dedi; Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Aralık 2012 tarihinde, norm kadro fazlası yöneticilerin atamalarının yapılması için Zonguldak genelinde münhal bulunan okul/kurumların listesini yayınladı. Ancak, Çaycuma’da müdürlük normu bulunan, farklı binalarda eğitim öğretime devam eden birçok ilkokul ve ortaokul müdürlüğü duyuya çıkarılmamıştır. 

4+4+4 düzenlemesinin yöneticilere, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yönelik yarattığı mağduriyetler orta yerde dururken yeni mağduriyetlerin yaratılması asla kabul edilemez. Zonguldak Milli Eğim Müdürlüğü bu durumu düzeltmek için biran önce çalışma başlatmalıdır. Mağduriyetlerin yaşanmaması için gerek normu bulunan gerekse farklı binalarda eğitim-öğretime devam eden tüm ilkokul ve ortaokulların müdür kadroları, norm fazlası yöneticilerin başvuru işlemleri başlamadan önce duyuruya çıkarılmalıdır.   

Diğer taraftan münhal bulunan okul/kurum yöneticiliklerine sınava dayalı atamalar birçok ilde yapılmaya başlanmıştır. Zonguldak’ta da sınava dayalı atama takvimi biran önce işletilmelidir.  

Eğitim Sen olarak tüm gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-12-27
Bu haber 1157 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 2718
  Bugün : 2781
  Toplam: 4828812
   Online :

  121 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama