RÜŞTÜ ONUR, PENDİK'TE ANILACAK

Devrekli şair Rüştü Onur'un, İstanbul'da yaşayan Devrekli hemşerilerine anlatılmasını konu alan etkinlikte Rüştü Onur'un şiirlerinden de örnekler sunulacak.
Konuyla ilgili olarak İstanbul, Zonguldak İli Devrek İlçesi Sosyal Kültürel Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Vedat Atasoy yaptığı açıklamada, Devrekli şair Rüştü Onur'un gurbetteki hemşerileri tarafından yakından tanınmasını sağlamak ve O'nun eserlerinin yaşatılması yönünde böyle bir etkinlik düzenlediklerini, belirtti. Başkan Atasoy şunları söyledi; "Türk edebiyatında önemli bir yere sahip olan hemşerimiz, şair Rüştü Onur'u İstanbul'da yaşayan hemşerilerimize daha yakından tanıtmayı amaçladığımız panelimize, Rüştü Onur konusunda yetkin iki isim olan İbrahim Tığ ile Leyla Şahin'i davet ettik. Sağ olsunlar onlarda bu davetimiz üzerine İstanbul'a gelerek bizlere Rüştü Onur'u bir panelle enine boyuna anlatacaklar. Bu etkinlik için gerekli bütün çalışmalarımızı tamamladık."
Bu yıl Rüştü Onur'un ölümünün 70.yıldönümü olduğunu da anımsatan Başkan Vedat Atasoy, "Devrek'imiz bastonu, simidiyle ne kadar ünlü ise, edebiyat alanında da Rüştü Onur'uyla, Müfide Güzin Anadolu'yla o kadar önemli bir yere sahiptir. Onun için şairimiz Rüştü Onur'u ölümünün 70.yılında saygı ve şükranla anacağız. Etkinliklere tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz" diye konuştu.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-12-17
Bu haber 1532 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 12
  Toplam: 5671463
   Online :

  15 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama