Ayan: MHP Hem Türkiye’de Hem Zonguldak’ta İktidara Geliyor

MHP Merkez İlçe’nin yemeğinde partililer salona sığmadı.Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Merkez İlçe Teşkilatı tarafından birlik ve beraberlik yemeği düzenlendi.

TSO Lokalinde düzenlenen yemekte konuşan MHP Merkez İlçe Başkanı Gürkan Gülay, Güçlü MHP Büyük Zonguldak sloganıyla yola çıktıklarını, önümüzdeki yerel seçimlerde Zonguldak’taki tüm belediyelere talip olduklarını belirterek,“Bizler  Güçlü MHP Büyük Zonguldak sloganıyla yola çıktık. Artık sıra bizde, basiretsiz yönetimler bitecek halka hizmet veren Belediye Başkanları gelecek. MHP olarak Zonguldak’taki tüm belediyelere talibiz, İnşallah bunu da yerine getireceğiz.” dedi.

MHP Merkez İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği “Birlik ve Beraberlik Yemeği”ne Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük İl Başkanı Metin Demirel, Karabük Merkez İlçe Başkanı Feramuz Akbulut, MHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Avni Karasakal, MHP Karabük ili Eskipazar ilçesi Belediye Başkan Adayı Ali Kara, MHP eski Milletvekili adaylarından Oğuz Turhan, MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Gürkan Gülay, Zonguldak Belediyesi eski Başkanı Secaattin Gonca, Türkiye Kamu-Sen Zonguldak  İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu, Türk Eğitim-Sen şube Başkanı Şahin Ören, Türk Enerji-Sen Şube Başkanı Selami Yoğurtçu, Türk Ocağı Başkanı Erol Şeref, Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Nihat Aygün, Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Hüseyin Şirin, bazı Mahalle muhtarları, sivil toplum örgüt temsilcileri ve partililer katıldı.

 “Güçlü MHP, Büyük Zonguldak” sloganıyla gerçekleştirilen birlik ve beraberlik yemeğinde konuşan MHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Gürkan Gülay, iktidarı eleştirdiği konuşmada Zonguldak’ın eskiden emeğin başkentiyken artık köleliğin başkenti olma noktasında büyük adımlar attığını belirterek şöyle konuştu.

 GÜLAY: EYALET SİSTEMİNİN KAPISINI ARALADILAR
  “Bu coşkulu kalabalığı ve bu heyecanı bir kez daha bize yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bugün davetimizi kırmayarak davetimize katılan Sayın Karabük Belediye Başkanımız Rafet Vergili olmak üzere tüm İl ve İlçe Başkanlarımıza, sivil toplum örgütü temsilcilerine, kıymetli muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Başımızda 10 yıldır bir partiyi iktidar diye maalesef musallat ettik. Hepimizi üzdüler. Hepimizi yordular, savurdular ve bıkkın bir şekilde bir kenara bıraktılar. Atatürk’e, Cumhuriyet ilkelerine saldırmaktan geri durmadılar vatandaşın cebindekini alıp kendi yandaşlarının cebine koymaktan da hiç utanmadılar. Çok övündükleri o dış politikalarla sınıfta kaldılar, dört bir yanımızı düşmanla çevirdiler, yinede utanmadan karşımıza çıkıp İsrail’e efelendiler ama el altından yaptığı anlaşmalarla bu Türk milletini yine mağdur ettiler. Sahte anketlerle halkımızı yönlendirmeye çalışıp Büyükşehir Yasası’nı çıkartarak eyalet sisteminin kapısını araladılar, peşmerge başını başımıza musallat ettiler. Bütün Türk düşmanlarını kongrelerinde alkışlattılar buda yetmezmiş gibi teröristle müzakere ettiler, İmralı canisine af çıkartmaya bile tenezzül ettiler. Şehidime kelle diyen dönemlerindeki yüzlerce şehide birkaç Mehmet diyen, orada askerliğini ifa eden binlerce Mehmetçiğe yan gelip yatma diyen, Sayın Başbakana söylemek isterim ki şahsınız ve Dış İşleri Bakanı’nız Arap ülkelerinde muhaliflere gösterdiği özeni onlarında cenazelerinde gösterdiğiniz gözyaşını benim şehidimin tabutuna sarılıp gözyaşıyla göstermeliydiniz.  Ülkücüler için ‘Fatiha okumayı bilmez’ diyerek kendinden geçen Sayın Başbakan haçlı cüppesini omzuna alıp açmadığı kilise bırakmamıştır”  diye konuştu.

EMEĞİN BAŞKENTİ KÖLELİĞİN BAŞKENTİ OLARAK ANILMAYA BAŞLANDI
Eskiden Zonguldak’ın emeğin başkenti olduğunu son yıllarda ise köleliğin başkenti olarak anılmaya başlandığını ifade eden MHP Merkez İlçe Başkanı Gürkan Gülay, “Bizim ilimiz eskiden emeğin başkenti diye anılırdı bugün köleliğin başkenti diye anılmaya başlandı. Şehrimizin gerçeği kömürü bir kenara ittiler şehrimizin güzide kurumu TTK’yı küçültüp özelleştirmenin kapısını açtılar. Bir de çıkıp AKP İl Başkanı 10 yıldır şehri hizmete boğuyoruz diyor. Her gelen milletvekili her gelen Bakan  Zonguldak hizmet adına hiçbir şey almamış diyor, AKP il Başkanını yalancı çıkarıyor. Bunlar yalanı utanmadan söylemeye devam ediyor. Ben AKP İl Başkanına sormak istiyorum. Bu büyük şehrin temel sorunlarından biri olan Filyos Vadisi’ni mi hallettiniz, Mithatpaşa Tüneli’ne mi kazma vurdunuz, hastane projesini mi gerçekleştirdiniz, TTK’ya işçi mi aldınız, kömüre teşvik mi çıkarttınız. Hangisini yaptınız da bu ili hizmete boğuyorsunuz. Siz sadece o köşklerde oturup ancak ahkam kesmeyi bilirsiniz” şeklinde eleştirdi.

AKP’LİLER DOZUNU KAÇIRDILAR
Zonguldak’taki belediyeleri alarak hizmet etmek istediklerini kaydeden MHP Merkez İlçe Başkanı Gürkan Gülay Bartın, Karabük ve Kastamonu belediyelerini örnek gösterdi.

Gülay, “2 tane beldemiz ilçe oldu. Hepimiz gururlandık hepimiz sevindik. Tabi ki AKP’liler bununda dozunu kaçırdılar davullu zurnayla halayla karşıladılar. 21 pare top atışı yaptılar. Sayın AKP’liler Zonguldak’ta kapanan 7 tane belde belediyesi var. Buradaki vatandaşlarımız Zonguldak vatandaşı değil mi? siz bunların iktidarı değil misiniz. Size bunları bir daha sormak istiyorum. Aba altından sopa gösterip iktidar olmayan belediyelere hizmet gelmez diye ahkam kesiyorsunuz. İşte burada canlı örneği. Özellikle rica ettim ve Karabük Belediye Başkanımız kırmayarak buraya geldi. Bartın, Karabük, Kastamonu bölgemizdeki MHP’li belediyelerdir. Harikalar yaratıyorlar. Biz her zaman kendileriyle gurur duyuyoruz, yaptıkları bu hizmetten dolayı onur duyuyoruz ve kendilerine bir daha teşekkür ediyoruz. Bizde artık Zonguldak’ta hizmeti hak ediyoruz. Artık sıra bizde. 15 yıldan beri kenarda duran CHP bir dönem bu belediyeyi alan iktidar partisi artık kenarda duracaklar. Sıra MHP’de. Allah’ın izniyle halka hizmeti hakka hizmet olarak gören belediye başkanlarıyla Zonguldak Belediyesi’ne 3 hilalli bayrağımızı dalgalandıracağız İnşallah.

Bizler  Güçlü MHP Büyük Zonguldak sloganıyla yola çıktık. Artık sıra bizde, basiretsiz yönetimler bitecek halka hizmet veren Belediye Başkanları gelecek. MHP olarak Zonguldak’taki tüm belediyelere talibiz, İnşallah bunu da yerine getireceğiz. Afaki konuşmuyoruz. Heyecanımıza veriyorlar ama yanılıyorlar. İlk göreve başladık hızlı bir şekilde çalışıyoruz dediler  ki yeniler heyecanlılar. 6 ay geçti heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmedik. Hatta heyecanımız bir o kadar daha arttı. Bu seferde şahsi şov yapıyorlar dediler. Ne ben ne de ekip arkadaşlarım ne bir belediye başkanlığına nede meclis üyeliğine talip değiliz. Biz MHP’nin 3 hilalli bayrağını önce Belediyemize sonra da bu ülkenin tamamına asmaya talibiz. Kendilerinin ağızlarından Türklük ibaresi çıkmayan, Türklükten utananlara inat Ne Mutlu Türk’üm Diyene diyorum” dedi.

VERGİLİ: KİMSENİN AYAĞINA GİTMEDİM
Kendisinin MHP’den seçimi kazandığını ve Karabük’te onlarca hizmet gerçekleştirdiğini anlatan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, “Hizmetleri gerçekleştirirken kimsenin ayağına gitmedim. Muhtaç da olmadım. Yeter ki engel olmasınlar. Zonguldak’ta da seçimleri alabilirsiniz. Karabük’te seçime girmeden önceki hesaplamalarımızda benim şahsi oyum ve partimin oyu toplam yüzde 5 oranındaydı. Ama şimdiki Karabük’te ise yapılan hizmetlerin hepsinde MHP var. Zonguldak karaelmas, kömür diyarı değil bence, ekmeğini taştan çıkaran insanların memleketi. Zonguldak’ta, Ereğli’de seçim alınmaz diye bir şey yok. Buralarda seçim almak çok zor değil. Ben inanıyorum ki, seçimlerde zaman zaman değişen MHP’nin kalesi artık, Kastamonu, Bartın, Zonguldak ve Çankırı olacaktır” dedi.

AYAN: MHP HEM TÜRKİYE’DE HEM ZONGULDAK’TA İKTİDARA GELİYOR
Göreve gelirken, Toplumsal Mutabakat, gönül seferberliği, düzeyli siyaset anlayışıyla yola çıktıklarını belirten MHP İl Başkanı Hamdi Ayan ise konuşmasında, “Milliyeti Hareket Partisi Allah’ın izniyle hem Türkiye’de hem de Zonguldak’ta iktidara geliyor. Az önce Sayın Belediye Başkanımız Rıfat Vergili’nin vurgulamış olduğu konular bizim gururumuzu okşamıştır. Son zamanlarda hem genelde, hem de Zonguldak’ta adayınız kim, güçlü bir adayla yola çıkılması konusunda bize telkin ve tavsiyelerde bulunuyorlar. Milliyetçi Hareket Partisi 43 yıllık siyasi geleneği olan ve bu gelenek içerisinde olan bir çok engellerle karşılaşmış ve bu zamana kadar bu engelleri aşmasını bilmiş bir partidir. Milliyetçi Hareket Partisi asla adaya dayalı olarak büyümemelidir. Milliyetçi Hareket Partisi önce teşkilatlarıyla beraber Zonguldak’ta var olduğunu göstermeli bunun üzerine Milliyetçi Hareket Partisi’ni kucaklayacak Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarıyla barışık bir başkan adayıyla bu yola illaki girecektir. Bu noktada bizim size olan inancımız tamdır. Sayın Genel Başkanımızın 2 gün önce yayınlamış olduğu genelge ortadadır. Biz o genelgede denildiği gibi bizi sokağa davet edenlerin davetine bakmayacağız. Bizleri kendi aramızda fitne fesatla birbirimize düşürmek isteyenlere aldırmayacağız. 43 yıldır kazanamamışız çokta önemli değil. Fakat kazanacağımız onurumuz ve arkadaşlığımızdır. Bizim unutmamamız gereken şey şudur ki bizler bir yumruk olduğumuz zaman bizim aramıza kimse giremeyecektir.”  diye konuştu.

Kaynak Yeni Adım (Haber-Çetin Özdemir) 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-12-11
Bu haber 1631 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1181
  Bugün : 1184
  Toplam: 4778971
   Online :

  88 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama