Bakacakkadı’da Tehlikeli Köprü Yıkılıyor

Çaycuma 15 vatandaşın yaşamını yitirdiği köprü faciasının ardından Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı beldesinde, yıkılma tehlikesi nedeniyle trafiğe kapatılan Filyos-2 köprüsünün yıkımına başlandı.

Çaycuma'daki köprünün 6 Nisan 2012 tarihinde çökmesinin ardından yıkılma tehlikesi olduğu belirtilen Filyos 2 köprüsü Karayolları tarafından 6 ay önce trafiğe kapatıldı. Uzunluğu 380 metre olan köprünün demirleri kesilirken yaklaşık 50 metrelik bölümü iş makineleri tarafından yıkıldı. Köprünün kenarındaki korkuluklar kesim işlemleri devam ederken bayramdan sonra köprünün yıkım işlemlerine hız verileceği bildirildi.

Bakacakkadı belde Belediye Başkanı Muhammet Albuz, 6 Nisan'daki köprünün çökmesinin ardından karayolları tarafından trafiğe kapatıldığını ifade ederek; “Bu köprü zamanında tedbir alınsaydı, çünkü buralardan malzeme alınıyor, elbetteki boşalacak ama o tedbiri dikkate alarak, 25-30 metre derinlikte demirle 5 metre genişliğinde beton duvar çekilseydi, bu köprüler bu zayiata uğramazlardı. Çünkü malzeme alındıkça boşalıyor. Tedbirini alırsan bu şekilde boşalması mümkün değildir. Köprüyü 6 Nisandaki köprü çökmesinden sonra karayolları yetkilileri trafiğe kapattı. Ben inanıyorum ki burada işe başlayan müteahhit firma köprüyü kısa zamanda bitirecektir. Ben çalışmalardan memnunum” şeklinde konuştu.
Köprüde yıkım çalışmaları ise devam etmekte.

Kaynak: CUMA
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-10-20
Bu haber 1640 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 2718
  Bugün : 2747
  Toplam: 4828778
   Online :

  103 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama