Yeni Köprüye İlk Beton Bloklar Konuldu

Çaycuma’da, 6 Nisan'da 15 vatandaşın yaşamını yitirdiği Filyos Çayı'nın üzerindeki çöken köprünün yerine yenisi yapılıyor. Beton ayakları dikilen yeni köprünün ilk beton bloklarının konulması nedeniyle tören düzenlendi. Düzenlenen törene Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman, Gökçebey Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Çaycuma Müftüsü Ömer Keskin tarafından okunan duanın ardından kurban kesildi.

Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, müteahite 500 gün süre verildiğini, ancak müteahitin köprüyü 1 yıl önceden teslim edeceğini ifade etti
Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Ayyıldız yaptığı açıklamada; “Çaycuma’mızı karayoluna bağlayan bu köprümüz doğal afet sebebiyle bir kaza olmuştu 15 tane canımızı kaybetmiştik onları rahmetle minnetle anıyoruz. Dualarımız onlarla beraberdir. Çöken köprü ile kısa zamanda hazırlıklar yapıldı. Müteahhidimize 500 gün süre verilmişti. 2013 Aralık ayında bitecek kadar müddeti vardı ama bir yıl önceden köprüyü bize teslim edecek 2012 Aralığın sonu itibarı ile köprüyü ulaşıma açacağız. Acılarımızı her ne kadar ansak da kısa zamanda bu köprüyü hizmete sunarak az da olsa bir teselli imkanı yakalayacağız. Çaycumaya hak ettiği hizmetleri vermeye çalışıyoruz. Çalışan arkadaşlara ilçe kaymakamımıza belediye başkanımıza herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Kaynak: CUMA

 


  
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-10-20
Bu haber 1285 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1818
  Bugün : 1662
  Toplam: 4610661
   Online :

  85 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama