Çaycuma 42 Hacı Adayını Uğurladı

Çaycuma’da hacı adayları İstasyon Belediye Terminal Tesislerinden uğurlandı.
Uğurlamaya gelen Çaycuma Müftüsü Ömer Keskin; “Hacılarımızı bugün hacca uğurluyoruz” diyerek hacılara iyi yolculuklar diledi. Keskin; “Gördüğünüz gibi burada coşkuyla ve belediye başkanımızın katılımıyla bu kardeşlerimizi uğurluyoruz. Burada havcı adaylarımıza bir takım nasihatler ve tavsiyelerde bulunduk. Sabır telkininde bulunduk. Başlarındaki görevlilerin talimatlarına uymalarını istedik ve dualarla uğurladık. İnşallah tekrar sağlıcakla dönerler.”dedi.

Hacı uğurlamasına katılan Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, duygularını anlatarak iyi yolculuklar diledi. Gülşen; “Bugün ilçemizden 42 dolayında vatandaşımızı kutsal topraklarımıza Kuran-ı Kerim indiği ve rehberlerimizin topraklarına gönderdik. Oldukça yoğun bir katılım var. Ben başta sayın müftümüze, sayın Kaymakamımıza ve Diyanet İşleri Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu etkinlikler bizim her zaman birliğimizi, bütünlüğümüzü, maneviyatımızı koruyan ve gün geçtikçe artıran bir etkinlik olarak görülmektedir. Kendilerine hayırlı yolculuklar, hayırlı ibadetler diliyorum.”dedi.

Uğurlamaya katılan CHP Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu ise; “Bugün burada Çaycumalı hacılarımızı uğurluyoruz. Çaycuma’dan 42 hacı adayımızı kutsal topraklara gitmeleri nedeniyle burada uğurlamaya geldik. Hacılarımıza hayırlı yolculuklar diliyoruz ve tekrar sağlıklı bir şekilde dönmelerini diliyoruz.”dedi.

Kaynak: CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-09-30
Bu haber 1193 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1546
  Bugün : 193
  Toplam: 4886973
   Online :

  156 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama