YABANCI KONUKLAR BAKACAKKADI\'YA GELDİ

Avrupa Birliği Gençlik Değişim Projesi kapsamında 3 ülkeden 10 kişilik gruplardan oluşan öğrenciler Gökçebey’in Bakacakkadı Beldesi 100 Yıl Atatürk Hizmet Köyü’nde bir araya geldi. Bölgede köyleri ziyaret eden grup, yöresel folklor oyunlarını da öğrenmekte. Öğrendikleri Zonguldak yöresi oyunları ise Türkali beldesinde halka sergileyecekler, gençlerle buluşacaklar.

Ekip şefi Folklor Araştırma Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Yayla şu bilgileri verdi; “Buraya Avrupa Gençlik Projesini gerçekleştirmek için geldik. Projemizin adı Demir Yolunda Genç Umutlar. Özellikle ulaşım anlamında zor olan demir yolunu bağlayan Filyos Zonguldak arasındaki köyleri ziyaret yapmak. Avrupa Birliği Gençlik Değişim Projesi 3 ülkeden 10 kişilik gruplardan oluşmakta. Burada 100 yıl tesislerinde Zonguldak yöresinin yöresel oyunları, dansları, kıyafetleri ve türküleri konusunda çalışmalar yapıyoruz. Pazar günü Türkeli köyünü ziyaret edeceğiz ve orada yöresel kıyafetleri mankenlerimiz tanıtacaklar. Zonguldak danslarını kostümler giyerek sergileyecekler. Türkeli köyümüzde bayramlarda alışa gelmiş etkinleri yapılacaktır. Burada çocuklarımız evlere ziyaretler yapacaklar, iletişim imkanı bulacaklar. Her şeyden önemlisi uluslar arası gençlik projesi kapsamında Türkeli köyünde gençlerle bulaşacaklar.”

Proje kapsamında Bulgaristan’dan Türkiye’ye gelen Kenen ve Kader isimli öğrenciler de Türkiye’de güzel vakit geçirdiklerini ve Zonguldak’ı beğendiklerini dile getirdiler

Kaynak: CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-09-07
Bu haber 1518 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1608
  Bugün : 559
  Toplam: 4709425
   Online :

  148 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama