Denizer Mezarı Başında Anıldı

TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve GMİS Genel Başkanı iken 6 Ağustos 1999 tarihinde evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden, 1990 Büyük Madenci Grevi ve 4-8 Ocak 1991 Zonguldak-Ankara Madenci Yürüyüşü’nün öncüsü Şemsi Denizer katledilişinin 13. yılında mezarı başında anıldı.

Anma törenine GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu, Çaycuma Muhtarlar Derneği başkanı Cemil Ysluer ve yönetimi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan Kuran-ı kerim’in ardından Denizer’in mezarına karanfiller bırakıldı. Mezarı başında konuşma yapan GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş; “Bundan 13 yıl önce Türk-iş’in genel sekreteri ve sendikamızın genel başkanlığını yaparken evinin önünde uğradığı bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Türkiye sendikasının değerli isimlerinden Türkiye’de ve dünyada sendikacılıkta ilk akla gelen isim olan rahmetli genel başkanımızı anmak için buradayız. O demokrasiyi benimsemiş, sendikacılığı ücret sendikacılığı yanında demokratik anlamda hak arayan bir kuruluş olarak görmüş ve Türkiye’de emekten yana olmuş, herkesin taktirini kazanmış bir isim. O’nu sendikacılık adına yapmış olduğu şey Genel Maden İşçileri Sendikası ve maden işçilerine örnek olacak. Onun bıraktığı meşalenin ardından yürümeye bizler de devam edeceğiz. Başkanımızın ruhu şat olsun.”dedi


Kaynak: CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-08-08
Bu haber 1555 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 115
  Toplam: 5671566
   Online :

  77 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama