Filyos Vadisine İçme Suyu Projesi

Filyos Havzası Yerleşim Yerleri İçme suyu planlama raporu DSİ tarafından ihaleye çıkarıldı.
Proje kapsamında 2 adet yaklaşık 60 metre yükseklikte iki gölet yapılacak. Bu göletlerden alınacak sular bir arıtma tesisinde toplanarak arıtılacak. Arıtılan sular Devrek, Çaydeğirmeni, Bakacakkadı, Gökçebey, Çaycuma, Saltukova, Filyos’a dağıtılacak.

Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen’in Ankara’da yetkililer nezdinde yaptığı girişimler sonucunda Filyos Havzası yerleşimleri içme suyu planlama raporu Mühendislik hizmetleri kapsamında Çaycuma, Gökçebey ve Devrek ilçeleri ile Belde Merkezlerinin içme suyu ihtiyacının karşılayacak planlama raporu ve içme suyu projesi D.S.İ. tarafından ihale edildi.

Projenin 2013 yılında tamamlanacağını ve vadideki yerleşimlere cazibeli ve temiz su verileceğini belirten Başkan Gülşen, “İhale edilen işin proje müteahhidi Alter Uluslar arası Mühendislik ve Müşavirlik Firmasıdır. İşin kapsamında Devrek ilçesi sınırları içerisinde Buldan ve Davulgu dereleri üzerinde ayrı ayrı 2 adet yaklaşık 60 metre yükseklikte iki gölet yapılacak. Bu göletlerden alınacak sular bir arıtma tesisinde toplanarak arıtılacak, arıtılan sular Devrek’ten itibaren sırasıyla Çaydeğirmeni, Bakacakkadı, Gökçebey, Çaycuma, Saltukova, Filyos beldelerine kadar uzanacak. Vadideki yerleşimlerin içme suyu ihtiyacı karşılayacak bu proje, 2013 yılında tamamlanacak ve tesis Filyos Havzası Belediyeler Birliği tarafından işletilecektir.” dedi.

Kaynak: Cuma

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-07-25
Bu haber 1617 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1608
  Bugün : 550
  Toplam: 4709416
   Online :

  141 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama