Haberal’dan Bakacakkadı’ya Diyaliz Merkezi

Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı beldesinde Başkent Üniversitesi Zonguldak Diyaliz Merkezi'nin açılışı törenle gerçekleşti. Açılışa CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Başkent Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Direktörü Prof. Dr. Ali Haberal, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Araz, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Tutuklu milletvekili Mehmet Habeal’ın bu saçılışta bulunamamasının burukluğunu yaşadıklarını ifade eden Köktürk, açılış konuşmasında; “Değerli hocamız Prof. Dr. Ali Haberal’ın bugün aramızda olamaması, Zonguldak'a verdiği sözleri yerine getirmesinin önünde bir engel değil. Bugün bunun somut bir örneğini yaşıyoruz. Ben buradan hepiniz adına bir dileği yüksek sesle haykırmak istiyorum. Biz bu hizmetlerin daha güçlü şekilde, hem Zonguldak'a hem ülkemize yapılması ve gerçekleşmesi için Mehmet Haberal'a vurulan pranganın çözülmesini istiyoruz. Değerli hocamız için buradan adalet istiyoruz, özgürlük istiyoruz.”dedi.
Ardından kurdele kesilerek diyaliz merkezinin açılışı gerçekleşti. Üzerinde Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın fotoğrafı ve “Sizin eseriniz” yazısı bulunan pasta kesildi. Mehmet Haberal'ın kardeşi Prof. Dr. Ali Haberal, milletvekilleri ile diğer davetlilere diyaliz merkezini gezdirerek bilgi verdi. Prof. Dr. Ali Haberal, üst katı idari birimler, alt katı ise tedavi ve acil müdahale birimi olarak düzenlenen, duvarlarında ise Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın fotoğrafları bulunan 2 katlı diyaliz merkezinin, Başkent Üniversitesi'nin 12'nci merkezi olduğunu söyledi.
Kaynak: CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-06-16
Bu haber 2396 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 200
  Toplam: 5645656
   Online :

  60 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

mustafa demiryürek 2012-07-10 :

umarızki: birkaç milletvekilini daha içeri alırlarda diyaliz sayısı artar.


MURAT PAZARLIKLI 2012-07-10 :

HABERAL'A ÖZGÜRLÜK:)


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama