Gökçebey Belediyesi Haziran, Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı….

Gökçebey Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Haziran Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Haziran ayı olağan Meclis Toplantısı, 06.06.2012 Çarşamba günü  saat 10.30 da Dokuz Belediye Meclisi Üyesi Necmi Pazar, Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk, Mahir Bostancı, İsmail Arat, Mehmet Acar, Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı.

Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından ardından 1 adet önergenin gündeme alınması oylandı. Gündemin diğer maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu. Daha sonra Tüketici hakem heyeti için Asil ve yedek üye seçimine geçildi. Asıl üyeliğe Sibel Birben, yedek üyeliğe Necmi Pazar oy birliği ile seçildi. Gündemin diğer maddesi olan imar komisyonuna bir adet üye seçimine yapıldı. Necmi Pazar oy birliği ile seçildi. Daha sonra Hasan Kapan’a ait imar değişikliği görüşülmesine geçildi imar değişikliği oy birliği ile kabul edildi.
Meclis toplantısına su aboneleri için akıllı sayaç tanıtımı yapıldı. Metlap firma yetkilisi akıllı su sayacı hakkında meclise sunum yaptı. Akıllı su sayacının kolaylıklarını anlattı.

Meclis Toplantısından notlar

  • Meclis üyesi Ender Aydemir Gökçebey’e doğalgaz neden gelmiyor diye sordu ve ben Ak Parti meclis üyesi olarak ne yapılması gerekirse yapmaya hazırım dedi.
  • Meclis Üyesi Sadi Uyar Çukur köyünü ilçe merkezi sınırlarına almak için bir referandum yapılacak ama bir senedir karar alınmadı önümüze hep engeller çıkıyor en son iki aydır Çukur köyünde olmayan iki mahalle için çalışmalar durmuş vaziyette Biz Gökçebey Belediyesi olarak bu çalışmaların hızlanması için çalışmalar yapmalıyız dedi.
  • Meclis Üyesi Sadi Uyar 04.05.2011 tarihinde belediye meclisine  Gökçebey ilçe sınırına yakın yerlerin ilçe merkezine alınması hakkında önerge vermiştim Gökçebey ilçe merkezi nüfusunu 10.000 üzerine çıkarmamız lazım yoksa yarın Bölge idare mahkemeleri kurulacak Gökçebey Adliyesinin taşınması gündeme gelecek dedi.
  • Meclis Üyesi Sadi Uyar Tarife cetvelindeki su bedellerinde Resmi kurumlar kısmından okullarımız ayırıp İlköğretim okullarına suyu ucuz vermeliyiz okullarımızdaki öğrenciler bizim geleceğimiz diyerek, Gökçebey Belediyesi olarak okullara destek olmalıyız  dedi.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-06-07
Bu haber 1789 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 380
  Toplam: 5645836
   Online :

  167 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

YILMAZ KAYABAŞ 2012-06-09 :

Her şeyden önce Belediyenin gelir kaynakları nedir? Bu gelir kaynakları kimlere finanse edilmiş ona bakmak lazım:? Belediye olarak ne hizmet götürüyorsun ki karşılık bekliyorsun? Etrafımızda gerek çay bahçesi gerekse camlı köşk adı altında açılan tüm sözüm ona belediyemizin gelir kaynağı işletmeler acaba Belediyemiz kasasına ne kadar gelir olarak dönüyor bunu herkesin bilmesi gerekli diye düşünüyorum.Sadece belediyemiz meclis üyelerinin araştırması soruşturması ile olacak iş değil bunlar.Latif arkadaşın bir sözüne katılıyorum ama kendisinin ifade tarzı bana farklı gelsede...Gökçebeyimize gerçektende akıllı bir başkan lazım.ruhu ile bedeni ile ve hatta varsa yüreği Ankarayı titretecek bir tutum içinde olacak;Bu gücü için İlçe halkını yanında tutabilecek,herşeyden önce şeffaf olacak bir lidere...Son 10 yıl içirisinde gördüğüm tek şey her zamanda söylendiği gibi yap-boz işlemleri.Ne seçmen ne yaptığının farkında nede seçilen yapabileceği ,gücünün ne olduğu ,gereken desteğin kimden geleceği hakkında fikir sahibi değil.Tabiri caiz ise resme oy verir,aynaya selam verir olmuşuz.Şu makus kaderi ne diye kabulleniriz onuda hala anlayabilmiş değiliz.Söz vermek adam işidir.Sözü verdinmi ya adam olacaksın yada her türlü eleştiriye açık olacaksın.Bence bu...Kimseye sempatik görünmek için şapkada çıkarmamamak lazım, keli göstermemekte...Bu arada Meclis üyesi arkadaşlarıma abilerime Allah kolaylık versin...O meclisten hiçbir iş çıkmaz.Çünkü sorgulayıcı olduğu kadar yaptırım gücüde olacak insanın.Bir vatandaş olarak dışarıdan ne görüyorsam bende fikrimi açıkça söyleyebilmeliyim kanaatindeyim.Ayda 1 defa şu meclis toplantılarını halkada arz ediniz de halkta neler oluyor yakinen bir takip edebilsin.Kapalı kapılar ardında olduğu kadar alenen ilçem halkıda katılımda bulunsun.Belki bu hakkımızda daha hayırlıdır.Ne dersiniz, çok şeymi bekliyoruz:?


gercekçi 2012-06-08 :

belediyemizin şu anki ekonomik durumu malum ortada akıllı sayaç projesi tek kurtuluş çözüm yoludur.su sayaçlarının belediyeye getirisi ortada kimse borç ödemiyor seçim dönemlerindede başkan adayları sürekli bunu seçim çıkarı olarak kullanıyorlar her kesein bildiği bir şey var artık siyasi malzeme olmamalı yatırımlar akıllıca hayata gecirilip ileri doğru gitmeliyiz.belediyemizin borçu takip ettiğim kadarıyla cok orda olan yolsuzluk ve kötü yönetim suçlamalarıda basında duyulmuş durumda artık kimsenin siyasi oyunlarına menfaat ilişkilerine bakmadan hak ve adalet için sadece gökçebey için bir başkan lazım yeter artık ilçemiz elden gitti giditor uyanın artık kalın sağlıcakla.


Latif AYDEMİR 2012-06-07 :

Gökçebey'e akıllı su sayaç'ından ziyade AKILLI BAŞKAN lazım.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama