KARAELMAS GENÇLİK TRENİ SEFERLERE BAŞLIYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Treni kapsamında Karaelmas Gençlik Treni 29 Haziran–19 Temmuz tarihleri arasında, gençlerin seyahat etmeleri, akranlarıyla tanışmaları ve kaynaşmaları ve ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerini yerinde görmeleri amacıyla,  19–29 yaşlarındaki gençlerin katılımıyla gerçekleştirilecek bir (trenle) hareketlilik projesi başlattı.

Proje kapsamında;
Karaelmas Gençlik Treni:   Zonguldak - Kayseri - Divriği - Sivas - Ankara – Zonguldak güzergahlarının kullanılması planlanmakta olup bahsi geçen illerde de geziler planlanmaktadır.

Hangi trene hangi zaman diliminde katılacağını bizatihi internet üzerinden başvuru ile kendisi belirleyecek olan 19-29 yaşları arasındaki gençlerin başvurularını tamamlayabilmeleri için başvuru çıktılarını, herhangi bir il müdürlüğünde onaylatmaları gerekmektedir. Gençlik Treni hareketlilik projesinde başvuru işlemleri bu şekilde tamamlanacaktır. 

Gençlik Treni hareketlilik projesinin organizasyonu Gençlik ve Spor Bakanlığı gerçekleştirilmekte olup, katılımcıların seyahat süresince tüm giderleri Bakanlık tarafından karşılanacaktır. Katılımcılar ikişer kişilik yataklı kompartımanlarda seyahat edecek olup, sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini trende, öğle yemeklerini ise program doğrultusunda dışarıda veya trende kumanya şeklinde alacaklar. Bunun yanı sıra katılımcılara yönelik açık servis su ve çay hizmeti de sunulacaktır. Yine katılacak gençlerin iletişim ihtiyaçları için yemekli vagonlarda internet hizmeti ücretsiz olarak sunulacak.

Gençlik Treni projesi başvuruları başladı. Katılmak isteyenler internet sitemizin "Başvuru" menüsünden başvurularını gerçekleştirebilirler

Başvuru İşlemleriyle ilgili Duyuru:
1- Başvuru ekranından başvuru adımlarını izleyerek başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir, bu aşamada herhangi bir çıktı alınmasına gerek yoktur.
2- Başvurular bittikten sonra projeye katılmaya hak kazananların asil ve yedek listeleri ilan edilecektir.
3- Asil ve yedek listelerde yer alan gençlerin, açılacak olan yeni başvuru ekranından çıktı alıp tercih ettikleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne Nüfus cüzdanı fotokopisi ile beraber teslim etmeleri gerekmektedir.
4- Başvuru çıktısını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teslim eden gençlerin başvuruları yönetici ekranından onaylanacak ve kendilerine onay kodu verilecektir.
5- Onay kodu alan gençlerin kesin listeleri web sitemizde ilan edilecektir
.
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-06-06
Bu haber 2301 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 209
  Toplam: 5645665
   Online :

  68 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama