Gökçebey Ortaokulu 1970–1978 Mezunları Öğretmenleri İle Bir Araya Geldi.

Yüksek okul tahsili veya çalışma koşulları ile birlikte başlayan gurbet yaşamı daha sonra bürokrasinin çeşitli katmanlarında günümüze dek sürdü. Kimi emekli oldu Gökçebey’e döndü, Kimi Gökçebey dışına evlendi, memleketinden ayrı kaldı. Kimi ise hala Gökçebey’de olan Gökçebey Ortaokulu 1970–1978 mezunları 27 Mayıs 2012 Pazar Günü Öğretmenleri ile bir araya gelerek camlı köşkte hasret giderdi. Gökçebey Ortaokulu İlk Öğretmenlerinden Nesrin Bulduk Erdal, Leyla Zümrüt Şahin, İlter İnan, Çetin Seyrek, Aziz Sarı, Halide Yücel, Mustafa İncirci, Nigar Saraçsoykan Ilıksu, Hidayet Seferoğlu, Hatice Sarı, Okul memuru Nevzat eser, Selami Kılınç, Mehmet Soysal ve 1970–1978 Gökçebey Ortaokulu mezunları ile Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan’da mezunların buluşma programına katıldı.
Camlı Köşkte Toplanan mezunlar ve öğretmenler Saygı duruşunun ardından, mezunlardan Asaf Adabaş Ortaokul mezunlarının okul numarasını okuyarak açılış konuşmasını yaptı, daha sonra 1970–1978 mezunları ve öğretmenleri bir araya gelmesinde katkısı olan ilk mezunlardan Orhan Türkyılmaz konuşarak, bu anlamlı günde bir araya gelen mezunlar ve öğretmenlere teşekkür etti. Mezunlar özellikle dönemin öğretmenlerine saygı, sevgi ile kucakladılar. Özlemler bir bir eridi, anılara geçildi. Herkes anlattı, yeniden yaşandı Okul günleri.
Buluşma Gününde Gökçebey Ortaokulu 1971–1972–1973–1974 mezunları ağırlıkta idi. Mezunlar arkadaşları ile bir araya gelmiş olmanın heyecanını yaşarken Gökçebey Ortaokulunun ilk Öğretmenlerine Plaket verildi. Mezunlar öğretmeleriyle Gökçebey içinde gezerek hasret giderdiler. Mezunlar dönem Arkadaşları ve Öğretmenleriyle kucaklaşma fırsatı bulduklarını belirterek Gökçebey Ortaokullu olmaktan gurur duyduklarını ifade ederek gelecek yıl tekrar bir araya gelmek için sözleşerek ayrıldılar.

Tefen67
“FOTOGALERİ” FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ…..


ortaokulmezunlari ile tefen_67

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-05-29
Bu haber 4161 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1129
  Bugün : 971
  Toplam: 4960385
   Online :

  46 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

orhan türkyılmaz 2012-06-02 :

böyle bir günü organize ettiğim için ben ve ekip arkadaşlarım çok mutlu olduk.bu mutlulğumuzun devam etmesi için elbette önümüzdeki yıl mayıs ayının ilk cumartesi günü tekrar bir araya gelmek için birbirimize söz verdik.bizden sonraki nesiller ve şu an dami nesiller öğretmen ve öğrenci olsun okul yıllarının kıymetini bilsinler.öğretmenlen öğrencilerin,öğrencilerde öğretmenlerinin kıymetini değerini bilsinlerki bizler gibi unutulmaz bir gün ve günler yaşasınlar.buluşma günümüze katılan herkese çok teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım.


YILMAZ DEMİRBAŞ 2012-05-31 :

vefanın ve saygının hala devam ettiğini görmek beni gelecek adına ümitlendirdi. Umuyorum bu tür buluşmalar devam eder. Emeği geçenleri kutluyorum.


Nevzat ESERek 2012-05-30 :

Bu güzel gün için emeği geçenlere çok teşekkür ederim.Bu günün bir kültür hareketine dönüştürülerek Belirlenecek tertip heyeti marifetiyle bir gündeme bağlanarak heryıl tekrar edilmesi nacizane önerim ve dileğimdir.Saygı ve muhabbetlerimle....


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama