Gökçebey Belediyesi Mayıs Ayı Meclis, Toplantısı Yapıldı;.

Gökçebey Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Mayıs Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Mayıs ayı olağan Meclis Toplantısı, 02.05.2012 Çarşamba günü  saat 10.30 da Dokuz Belediye Meclisi Üyesi Halit Karademir, Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk, Mahir Bostancı, İsmail Arat, Mehmet Acar, Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı.

Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından ardından 3 adet önergenin gündeme alınması oylandı. Gündemin diğer maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu. Daha sonra 2011 mali yılına ait kesin hesabın görüşülmesine geçildi. Kesin hesap Veysel Demirci tarafından okundu ve oylandı Sadi Uyar, Hüseyin Yaylı, Ender Aydemir’in ret oyuna karşı oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin ikinci maddesi olan Kadro derece ihdaslarının görüşülmesine geçildi kadro derece ihdasları oy birliği ile kabul edildi. Kadro derece ihdasları şöyle Belediye personeli olan Baki Kılınç 4. dereceden 3. dereceye, Cengiz Öztürk 8. dereceden 7. dereceye, Ogün Oktay 5. dereceden 4. dereceye, Fuat Sağlam 2. dereceden 1 dereceye yükseltildi.
Üçüncü gündem maddesi olan Katı Atık tesisine katkı sağlamak amacıyla İller Bankasından 95.000 tl nakit çekilmesi hakkındaki görüşmelere geçildi. Görüşmelerden sonra 95.000 tl nakit çekilmesi hakkındaki kararın bir sonraki meclis olağan toplantısında tekrar görüşülmesine karar verildi. Daha sonra gündemin Dördüncü maddesi olan imar komisyonu raporları görüşülmesine geçildi.
Gündemdeki maddelerin görüşülmesinden Sonra söz alan Meclis Üyesi Hüseyin Yaylı, 1 Mayıs’ta Zonguldak’ta partilerle kol kola işçi bayramını kutladınız da bir hafta önce Gökçebey belediyesi işçisi darp edildi niye sahip çıkmadınız diye sordu. Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan’da bu olay şu an yargıda bir şey konuşmak doğru olmaz dedi.

Daha sonra CHP Gökçebey Belediye meclis üyesi Halit Karademir, 14.Nisan 2012 Cumartesi günü yapılan CHP Gökçebey İlçe Örgütünün 9.olağan kongresin de CHP İlçe Başkanı seçildiğini söyleyerek Belediye Meclis Üyesi görevinden istifa ettiğine dair istifa dilekçesini Belediye meclis başkanlığına sundu.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-05-05
Bu haber 1727 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 184
  Toplam: 5645640
   Online :

  46 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama