Polis Haftası, Gökçebey’de Kutlandı.

1O Nisan Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Polis teşkilatının kuruluşunun 167. yıldönümü Gökçebey hükümet konağı önünde kutlandı. İlçe Emniyet Amirliği vekili Nahit KONCA tarafından Atatürk anıtına çelenk kondu.
            Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm polis teşkilatı mensuplarının manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okundu
                Günü anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Emniyet Amir Vekili Nahit KONCA özetle şöyle dedi:’’Bu gün Polis Teşkilatının 167. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Polis teşkilatı 10 Nisan 1845 tarihinde yayınlanan polis nizamnamesiyle kurulmuştur. Polis, kanunların kendisine verdiği yetki ile, gece gündüz demeden, halkın can, mal ve namusunu korumak için, görevini yapmaktadır. Polisin hedefi öncelikle suç işlenmesini önlemektir. Eğer suç işlenmişse, suçla ilgili delilleri ve şüphelileri tespit ederek, yakalayıp Cumhuriyet Başsavcılığına teslim etmektedir.
            Avrupa Polis Etiği Yönetmeliğine göre, demokratik bir toplumda, polisin amaçlarından biri de; kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak, halka yardım etmek ve halkın hizmetinde olmaktır.
           Atatürk; ‘’ Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır.’’ Diyerek bize ideal bir polis profili çizmiştir. Amacımız bu hedefe ulaşmaktır.
        Bu mutlu günümüzde aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, teşkilatımızın güzide mensuplarına, yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diler, saygılar sunarım.’’dedi

            Daha sonra Polis Haftası çerçevesinde düzenlenen şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere İlçe Emniyet Teşkilatı tarafından hediyeleri verildi.

Orta öğretim düzeyindeki şiir yarışmasında:
                1.Gökçebey Çok Programlı Lisesi öğrencisi Nur Kalben AYDEMİR.
                2.Gökçebey Çok Programlı Lisesi öğrencisi Aygül BAŞOĞLU,
                3.Gökçebey Çok Programlı Lisesi öğrencisi Aygül ERDİ

İlköğretim düzeyindeki şiir yarışmasında:  
                1.Gökçebey Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Buse Pelin AŞIK
                2.Karapınar İlköğretim Okulu öğrencisi Zeynep KARADEMİR
                3.Gökçebey Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Büşra BAL

Resim yarışmasında dereceye girenler:
               1Gökçebey İlköğretim Okulu öğrencisi Arife DEMİRCİ
               2.Karapınar İlköğretim Okulu öğrencisi Gülseren GİDEROĞLU
               3. Karapınar İlköğretim Okulu öğrencisi Özgül ERMİŞ 

           Protokol ve davetlilere Gökçebey Belediyesi Camlı Köşk Kafetaryası’nda İlçe Emniyet Amirliği tarafından ikramda bulunuldu. Dereceye giren şiir ve resimler burada sergilendiİlçe Kaymakamı Bülent HAMİTOĞLU yaptığı konuşmasında:’’Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 167.yıldönümü ve Polis Haftası münasebetiyle sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İlçemizin huzur ve barışı içinde olmasında emeği geçen emniyet personelini gönülden kutluyorum.Görev esnasında şehit düşen polislerimize rahmet.gazilerimize de şükranlarımı sunar,tüm emniyet mensuplarına başarı ve huzur dolu bir yaşam diliyorum ‘’dedi

            Törene Cumhuriyet Savcısı Abdullah YALÇIN,Gökçebey Kaymakamı Bülent HAMİTOĞLU,Gökçebey Belediye Başkan vekili Halit KARADEMİR,İlçe Emniyet Amiri vekili Nahit KONCA,Jandarma Garnizon Komutan vekili Nedim PERK, Z.K.Ü. Gökçebey Mehmet-Mithat Çanakcı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard.Doç.Dr.Bülent HANER,İlçe Müftüsü Ünal BAŞ ,bazı protokol üyeleri,emniyet mensupları ve halktan davetliler katıldı.
              Haber-Fotoğraf:ZEKİ BAŞOĞLU
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-04-11
Bu haber 2209 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1608
  Bugün : 600
  Toplam: 4709466
   Online :

  146 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama