Gökçebey Belediyesinin DDY arsası üzerindeki yatırımları soru önergesi oldu

Gökçebey Belediye Meclisi’nin Mart Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Mart ayı olağan Meclis Toplantısında Belediyesi meclis üyeleri Sadi Uyar ve Ender aydemir Belediye meclis başkanlığına Belediye başkanı Zeki kılınçarslan’ın yazılı yanıtlaması istemiyle Soru önergesi verdiler.

Meclis üyeleri Uyar ve Aydemir, Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde “Devlet Demir Yolları 2012 yılında başlayacağı hızlı tren projesinde Gökçebey büyük ana Peron yapılması düşünüldüğü, DDY arsasını tam olarak kullanacağını söylemekte bunun neticesi sonucu Gökçebey Belediyesinin yaptığı binaların yıkılma riski varmıdır, Gökçebey Belediyesi 1 yıllık sözleşme yaptığı arsa üzerinde 200.000 tl bir harcama yapması sizce mantıklımıdır” diye sordular.

Meclis üyeleri Uyar ve Aydemir Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan tarafından cevaplanması talebiyle Belediye Meclis Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde şu soruları yönelttiler;

“Aşağıdaki Sorularımızın Belediye Başkanı Sayın Zeki Kılınçarslan tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını dileriz.04.04.2012
          Ender Aydemir                                                                         Sadi Uyar
   Belediye Meclis Üyesi                                                Belediye Meclis Üyesi

  2010 yılı Temmuz ayında olağan toplanan Belediye meclisinde iller bankasından 200.000 tl   alınması için oy birliği ile karar alınmıştı. Alınan karar neticesinde Gökçebey Belediyesi DDY’ dan kiraladığı arsa üzerinde Camlı köşk tesisi yapacaktı. Aradan geçen Bir yılsonunda Camlı Köşk 14.Temmuz.2011 tarihinde hizmete açıldı. Olağan toplanan belediye meclisinde Belediye Başkanı kiralanan arsanın kira süresinin 10 yıl olduğunu söylemişti. 05.12.2011 tarihinde Devlet Demiryolları Sözleşmenin yenilenmesi için bir yazı gönderdiği tarafımızdan öğrenilmiştir.

Buna Göre

  • Devlet Demir Yolları 2012 yılında başlayacağı hızlı tren projesinde Gökçebey büyük ana Peron yapılması düşünüldüğü, DDY arsasını tam olarak kullanacağını söylemekte bunun neticesi sonucu Gökçebey Belediyesinin yaptığı binaların yıkılma riski varmıdır?

  • Gökçebey Belediyesi 1 yıllık sözleşme yaptığı arsa üzerinde 200.000 tl bir harcama yapması sizce mantıklımıdır?

  • Gökçebey Belediyesi 2012 yılında yaptığı kira sözleşmesiyle 2 yıl kiracılığını uzatması bu harcama bedeli için yeterlimidir?

  • 2010 Temmuz ayı Meclis Toplantısında oy birliği ile alınan karar ile İller bankasından aldığınız 200 Bin tl yapım masraflarını karşıladı mı? Karşılamadıysa ne kadar ek harcama yapılmıştır?

  • Gökçebey Belediyesi Yüksek miktardaki mali yatırımlarını yaparken Proje bazında DDY Bünyesinde hızlı Tren projesi ile ilgili genel bir araştırma yapmışmıdır?

  • DDY hızlı Tren projesi başlangıç ihale aşamasının 2 yıl önce başladığını ve bunun sonucunda bu günlere gelindiğini şayet bu olaylar gerçekleşirse Gökçebey halkına nasıl bir açıklama yapmayı düşünüyorsunuz.?

 

 

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-04-05
Bu haber 1704 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 235
  Toplam: 5645691
   Online :

  81 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

çukurlu duyarlı Vatandaş 2012-04-05 :

ÇUKUR KÖYÜNDE YAPILMASI DÜŞÜNÜLEN REFARANDUM'U RAFAMI KALDIRDINIZ .


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama