Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksek Okulu’nda Nevruz etkinliği düzenlendi

ZKÜ Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksek Okulu’nda Nevruz etkinliği düzenlendi. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte açılış konuşması yapan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Haner, Nevruz bayramının anlamını anlattı.
Haner, yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Baharın başlangıcı bu güzel Nevruz’da, bu güzel yeni günde sizleri sevgi ve saygıyla, bahar duygularıyla, güzellikleriyle selamlıyorum. Hepimizin Nevruz bayramı kutlu ve mübarek olsun. İnsanlık için bolluklu olsun bereketli olsun. Nevruz kelimesinin çıkışına ve kökenine bakacak olursa Nevruz Farsça bir kelimedir. ‘Nev’ yeni, ‘ruz’ gün, ‘Nevruz’ da yeni gün anlamına gelmektedir. Yeni bir yılın başlangıcı demektir. Nevruz, İran’ın, Turan’ın ve tüm Ortadoğu halklarının binlerce yıldır bildiği ve kutladığı bir bayramdır.”
Açılış konuşmasının ardından İlçe Kaymakamı Bülent Hatimoğlu ile İlçe Belediye Başkanı Zeki Kılıçarslan Meslek Yüksek Okulu bahçesinde hazırlanan Nevruz ateşini yaktılar. Ardından, protokol ve öğrenciler Nevruz ateşinin üzerinden atladı. Protokol daha sonra Meslek Yüksek Okulu bahçesine çam ağaçları dikti, öğrencilerle birlikte halaylar çekti.
Etkinlik düzenlenen yarışmalarla renkli görüntülere sahne oldu. İlçe Kaymakamı Hatimoğlu’nun yoğurt içine attığı altını bulmak öğrenciler birbiriyle yarıştı. Yine öğrenciler arası halat çekme, çuval, kaşıkta yumurta taşıma, sandalye kapma yarışmaları etkinliğin en eğlenceli kısmını oluşturdu. Ardından Mithat Çanakçı tarafından hediye edilen altın ödülleri Belediye Başkanı Zeki Kılıçarslan, İlçe Jandarma Komutanı Levent Aru, Çaycuma Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hikmet Yazıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen tarafından yarışma birincilerine verildi. Ardından katılımcılara etli pilav ve ayran ikram edildi. Kutlama programı Meslek Yüksek Okulu bahçesinde öğrencilerinin oyun ve halaylarıyla devam etti.
Kaynak: CUMA


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-03-24
Bu haber 2531 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 138
  Toplam: 5671589
   Online :

  90 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama