Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden “Okullar Hayat Olsun Projesi”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında Gökçebey İlçe milli eğitim müdürlüğü tarafından proje tanıtım toplantısı düzenlendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Okullar Hayat Olsun Projesi”nin tanıtım toplantısı Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı. Yapılan toplantıya, Gökçebey Belediye Başkanı M. Zeki Kılınçarslan, Bakacakkadı Belediye Başkanı Muhammet Albuz, Hacımusa Belediye Başkanı Veysel Özsaraç, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Çetin,  Projeyle ilgili Okul Müdürleri katıldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen Toplantıda yaptığı konuşmada: “ Milli Eğitim Bakanlığımızca başlatılan “Okullar Hayat Olsun Projesi” çerçevesinde belediyelerimiz, sivil toplum örgütlerimiz ve orman işletme müdürlüğümüz iş birliğinde okullarımızın tüm imkanlarını halkımızın hizmetine açmak istiyoruz. Bu proje kapsamında vatandaşlarımız okullarımızın sınıfları, bilgisayar laboratuarları, spor alanları ve okul bahçelerini ders saatleri dışında ve cumartesi, Pazar günleri kullanabileceklerdir. Belediyelerimizle işbirliği içinde hazırlanacak peyzaj projeleri ile okul bahçelerimiz halkımızın her zaman gelip oturabileceği park alanları haline getirilecektir. Belediyelerimiz ve projeye dâhil olmak isteyen sivil toplum örgütlerimiz yapacakları her türlü eğitim faaliyetini ders saatleri dışında okullarımızda gerçekleştirebileceklerdir. Kısaca okullarımız eğitim öğretim saatleri dışında da boş kalmayacak hayatın merkezi haline gelecektir. Tüm halkımızı projeye destek olmaya çağırıyoruz ve okullarımıza bekliyoruz.” dedi.

Bu amaçla Milli eğitim Müdürlüğünce hazırlanacak İş birliği protokolünün en kısa zamanda imzalanması ortak kararıyla toplantı sona erdi.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-01-25
Bu haber 1690 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 166
  Toplam: 5645622
   Online :

  31 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama