ZGC ve ÇGD Mesleki anlamda “tek ses, tek yürek” oldu.

 Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ile Çaycuma Gazeteciler Derneği arasında yapılan Protokol Antlaşması sonucu, güç birliği oluşturuldu. 

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ve Çaycuma Gazeteciler Derneği arasında antlaşma protokolü yapılarak, mesleki birliktelik, işbirliği, yapılacak etkinlikler de ortak hareket edilerek, projeler oluşturma kararı alındı.

Yapılan protokol antlaşmasına, ZGC Genel Başkanı ve TGF Yönetim Kurulu Üyesi Derya Akbıyık ve Çaycuma Gazeteciler Derneği Başkanı Sezai Bilici  imza attı.

Taraflar arasında atılan imza sonrası, ilk konuşmayı Başkan Akbıyık yaptı.Akbıyık, “Çaycuma Gazeteciler Derneği ile yapılan bu antlaşmayı önemli buluyorum. Çaycuma ilçemiz, Zonguldak’ın önemli ilçelerinden biridir ve basını da güçlüdür. Daha önce Ereğli ve Alaplı Gazeteciler Dernekleriyle oluşturduğumuz güç birliği, Çaycuma ile de devam etmiş oldu.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti İl’i temsil etmesi nedeniyle bölgedeki gazeteci dernekleri arasında bir üst kuruluştur. Valilik protokolünde yer almaktadır, mesleki örgüt olarak da Cemiyet’in temsil görevi vardır. Türkiye Gazeteciler Federasyonun da görev almamız, Ülkemizdeki basın kuruluşlarında gücümüzün pekişmesine sağlamıştır. Çaycuma Gazeteciler Derneği ile uzun süredir, sürdürdüğümüz çalışmalar bu antlaşma protokolü ile 30.12.2011 tarihinde imza altına alınmıştır. Bu antlaşma sonucu, Çaycuma Gazeteciler Derneğinin Başkan, Yönetim Kurulu ve Genel Kurulu Üyeleri, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurul Üyesi olacaktır. Çaycuma Gazeteciler Derneği, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin asil yönetiminde ilk kongre de yer alacaktır. Ve üst kurul delegeliğinde temsil edilecektir.”

Akbıyık,ZGC il’deki tüm gazetecilerin temsil edildiği bir kuruluştur. Çaycuma Gazeteciler Derneği’nin, ZGC ile birlikte hareket etmesi, oluşturulan güç birliği “tek ses, tek yürek” ve bu yapılan antlaşma protokolü, ZGC’ ye de güç vermiştir. Bu antlaşmanın oluşmasın da özveri gösteren, büyük düşünerek cesaretle karar alan Başkan Sezai Bilici’yi kutluyorum. Katkılarından dolayı da Davut Uyar’a teşekkür ediyorum dedi.

Çaycuma Gazeteciler Derneği Başkanı Sezai Bilici, yaptığı konuşma da;“Bu gün yapılan protokolün önemli olduğunu, imzalamaktan da mutluluk duyduğunu söyledi.
Bilici,Çaycuma ilçemiz Zonguldak’ın bir parçasıdır. Bu yapılan antlaşma sonucu, Çaycuma Gazeteciler Derneği Üyeleri, Zonguldak Gazeteciler Derneği Üyesi olacaktır. Çaycuma Gazeteciler Derneği faal olarak görevlerine devam edecektir. Cemiyet bizim, Ülkemize ve Dünyaya açılan bir penceredir.  Yapılacak çalışmalar da birlikte hareket edip ortak projeler geliştireceğiz. ÇGD, ZGC yönetimin de yer alıp, her türlü katkı ve desteği verecektir. Bu yapılan antlaşma sonucu oluşturulan güç birliğine “tek ses, tek yürek” ve iş birliği her iki camiamıza da hayırlı uğurlu olsun dedi.

Taraflar arsında yapılan imzaya gazeteci ÇGD Y önetim Kurulu Üyesi Davut Uyar ve ZGC Genel Kurulu Üyesi Süleyman Şen şahit olarak imza attılar.

Kaynak:CUMA


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-01-04
Bu haber 1558 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 198
  Toplam: 5645654
   Online :

  58 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama