Bakan Yardımcısına Zonguldakspor Forması

Duisburg geleneksel 10. Kitap ve Kültür Fuarı'nda, Bakan yardımcısı Muhammet Balta’ya Avrupa Zonguldakspor forması hediye edildi. Şehircilik ve Çevre Bakan yardımcısı Muhammet Balta, Zonguldak’ı ve Zonguldaklıları çok sevdiğini söyledi.

Duisburg geleneksel 10. Kitap ve Kültür Fuarı'nın açılışı Şehircilik ve Çevre Bakan yardımcısı Muhammet Balta, Kültür Bakan yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Kültür Bakanı Danışmanı İbrahim Sarıtaş, Kültür Bakanı Danışman Yardımcısı Nihat Gül, Berlin Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Ali Dere ve Duisburg Anakent Belediye Başkanı Adolf Sauerland tarafından açıldı. Açılışta Düsseldorf Başkonsolosu Fırat Sunel, Müntster Başkonsolosu Cemal Nafi Tosyalı, Frankfurt Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Hüseyin Coşan, Ziraat Bank genel müdürü Atila Çetin, Ziraat Bank Duisburg müdürü Uğur Bayram ve yardımcısı Erhan Şirin, Duisburg Uyum Meclisi Başkanı Şevket Avcı, Avrupa Zonguldakspor Kulübü Başkanı Metiner Çeribaş, UETD Başkanı Hasan Özdoğan, sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BAKAN YARDIMCISININ ZONGULDAK SEVGİSİ
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’ya, Avrupa Zonguldakspor Kulübü forması hediye edildi. Bakan Balta, formayı görünce duygulandı. Zonguldak İli’nde maden mühendisliği görevini yaptığını belirten bakan yardımcısı, kulüp başkanı Metiner Çeribaş’a sarılarak, Zonguldak’ı ve Zonguldaklıları çok sevdiğini söyledi. Bakan yardımcısı, Avrupa Zonguldakspor Kulübü’nün kurulmasına çok sevindiğini belirterek, Avrupa Zonguldakspor’u destekleeyceğini ifade etti. Kulüp başkanı Metiner Çeribaş ise bakan yardımcısına kulübün faaliyetleri hakkında kısa bir bilgi vererek, 2012 yılında düzenlenmesi planlanan 1. Zonguldakspor Dayanışma Gecesi’ne davet etti. Avrupa Türk Demokratlar Birliği  ( UETD ) Genel Sekreteri Salih Işık’ında destek verdiği buluşmaya, kulüp başkanı Metiner Çeribaş, yönetim kurulu üyeleri Süleymen Kalıncı, İbrahim Sarı, Mehmet Özyön ve Mustafa Tığlı katıldı
ZONGULDAKLI İŞADAMLARI FUARDA
Daha sonra kulüp başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Zonguldaklı işadamı İlyas Korkut’a ait Schekerland Firması bünyesi altında satışa sunulan, Helal Bebeto şekerleri, Avrupa Türk Demokratlar Birliği  ( UETD ) ve Bizim Çorbacı Restaurant standını ziyaret ettiler. Fuarda Zonguldaklı işadamının sahibi olduğu Schekerland Firması’nın pazarladığı Helal şeker ürünleri BEBETO standları büyük ilgi gördü.
KÜLTÜRÜNÜZDEN KOPMAYIN
Açılışta konuşma yapan, Kültür Bakan yardımcısı Abdurrahman Arıcı , ''Almanya'ya 50 yıldır ekonomiye, Alman siyasetine, sosyal hayata önemli katkılarda bulundunuz. Genç nesillerimiz Türkçeyi unutmayınız. Fuarlar bunun için bir fırsattır. Hükümet olarak bu tür fuarların yanındayız. Emeği geçenleri, Duisburg Belediyesine ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.'' Şehircilik ve Çevre Bakan yardımcısı Muhammed Balta, kendisinin de bir gurbetçi evladı olduğunu belirterek, ''Oku diyen yüce bir dinin mensubuyuz. Bu fuar insana en büyük hizmeti yapıyor. Alman toplumuyla barışık olarak yaşayarak, nesillerimiz kendi kültürümüzden ve Türkiye'den kopmamalı. Alman halkının da Noel bayramını tebrik ediyorum. Toplumlar barış içinde yaşamalı; mutluluk ancak toplumların barışık olmalarıyla sağlanır. Bu tür fuarlar sürekli olmalı'' dedi.Landschaftspark Nord'da düzenlenenen fuar. 1 Ocak 2012 tarihine kadar devam edecek. Kitap ve Kültür Fuarına 150  bin ziyaretçi bekleniyor.

Haber:Mustafa Tığlı
       DUİSBURG

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-12-26
Bu haber 1943 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1162
  Bugün : 903
  Toplam: 5230070
   Online :

  59 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama