Köktürk, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı

CHP Zonguldak Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Ali İhsan Köktürk 24 Kasım öğretmenler gününü kutladı. Köktürk yaptığı açıklamada Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinde başöğretmenliği üstlendiği tarihin anısına 24 Kasım tarihini Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz…

Öğretmenlerimiz, her türlü olumsuz koşula karşın,kendi sorunlarını bir yana koyarak, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı, gençlerimizi, yetiştirmek için büyük özveri göstermektedirler.

            Bugün, başta Milli Eğitim Bakanı olmak üzere birçok yönetici, öğretmenlerle ilgili övgü dolu sözler söyleyecekler, ancak hemen sonrasında mesleğin sorunlarına gözlerini kapatacaklardır.

Oysa, yurdun her köşesinde özveriyle çalışan öğretmenlerin yıllardır çözülemeyen ve hatta son yıllarda giderek artan ekonomik ve sosyal sorunları vardır.

            Yapılan araştırmalarda gösteriyor ki, öğretmenlerimiz, dünya öğretmenlerine göre daha çok çalışıyor ve daha az ücret alıyor...

            Bu nedenle, insanın ve ülkenin olumlu gelişimi için en büyük görevi üstlenen öğretmenlerin, çalışma koşulları, ekonomik sorunları zaman geçirilmeden iyileştirilmelidir.

            Eğitim ve öğretim hizmetinde çalışan öğretmenlerin, diğer görevlilerin ekonomik ve sosyal sorunları saptanarak, çözüm yolları ortaya konulmalıdır. .

            Eğitim yeniden bilimsel, çağdaş, laik, demokratik temellere oturtulmalıdır.         Öğretmenlik mesleğinin saygınlığını zedeleyen, eğitimin kalitesini düşüren, AKP’nin ücretli, sözleşmeli öğretmenlik gibi uygulamaları kaldırılmalıdır.

            Hepimizin bildiği gibi; son yıllarda eğitimin en büyük sorunlarından biri “ATANAMAYAN ÖĞRETMEN”lerin durumudur. 300 bini aşkın öğretmen adayı, binlerce sınavdan sonra öğretmenlik diplomasıyla mezun olmakta; ancak onlara kadro yok, öğretmen olamazsınız denilmektedir. Mesleğini yapamayan bu çocuklarımızdan 23’ü canına kıymıştır. Diğerleri sokaklarda yaşam mücadelesi vermektedir.

Önceki Milli Eğitim Bakanı tarafından 12 Haziran seçimleri öncesinde ; 55 bin yeni öğretmen atayacaklarına dair verilen sözler Ömer Dinçer tarafından yok sayılmıştır. Bu sözler derhal yerine getirilmeli atanamayan öğretmenler sorunu ivedilikle çözülmelidir.

            Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimizi bir kez daha sevgi ve saygıyla selamlıyor, “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyorum.

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-11-23
Bu haber 1746 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 59
  Toplam: 5671510
   Online :

  56 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama