Gökçebey Belediyesi Doğalgaz Başvurusu Yaptı

Gökçebey belediyesi meclisi Kasım ayı ikinci olağan toplantısında Doğalgaz başvurusu için meclis kararı aldı. oy birliği ile alınan kararda “Gelişmek için çaba sarfeden ilçemizde Üniversite, Kültürel, Sağlık, Eğitim, Altyapı çalışmaları, Sanayi bölgesi olma çabaları ile sınırlarımızın da genişleterek nüfusumuzun artmasını sağlayıp ilçemizi çağa uygun gelişmişlik düzeyine getirmek, çalışkan, üretken insanlarla sanayi bölgesi haline gelirken kültürel ve turizm hizmetlerini de yaygınlaştırmak, sağlık ve eğitim hizmetlerini ileri seviyelere ulaştırmak, böylece ilçemizle birlikte bölge kalkınmasına halkımızın gelir düzeyinin artırılarak ekonomik yönden de gelişme sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla çabalamaktayız.
İlçemizde sanayi kuruluşlarına ait doğalgaz hattı da bulunmaktadır. Bu nedenle şehir içi doğalgaz dağıtım hattının belediyemiz sınırları içerisine getirilmesi hususunda Enerji Piyasası Düzenleme kurumuna başvuru yapılmasına meclisimizce oybirliği ile karar verildi” denildi

Ancak hatırlanacağı gibi doğalgaz ihalesi 21 Ekim 2011 tarihinde yapılmıştı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından gerçekleştirilen, ihalede Zonguldak, Bartın, Kozlu, Kilimli, Çaycuma ve Devrek bölgelerinden oluşuyordu doğalgaz dağıtım ihalesinde Gökçebey yoktu yani belediye meclisinden karar alıp başvurmamıştı. Gerçi söylendiğine göre Gökçebey belediyesi başvurmuş fakat meclis kararı olmadığı için başvuru kabul olmamış.
İhale yapıldıktan sonra meclisten karar alıp başvurması ne kadar yararlı olacak bekleyip göreceğiz. Gökçebey belediyesinin tek şansı ilçemizde faaliyet gösteren sanayi kuruluşu olan Çanakcılar Seramik fabrikasının kendi imkanlarıyla doğalgaz hattını çekmesi idi bu Gökçebey ilçesine doğal gaz gelmesi için bir avantaj olabilir doğalgaz hattı yapılacak bölgelerde kanun gereği Doğalgazın yüzde 55' i elektrik üretiminde, yüzde 22'si konutlarda, yüzde 23' ü de sanayide kullanılmaktadır.
Kaynak:tefen67
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-11-18
Bu haber 1999 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 559
  Toplam: 5646015
   Online :

  269 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

ümit AYDEMİR 2011-11-18 :

geç kalınmış da olsa başarılırsa en faydalı hizmetlerden biri kabul edilir. Siz olmasanız bu başvurunun yapılmayacağı da önceki uygulamaya bakıldığında ortaya çıkıyor.Ben yinede emeği geçen herkese teşekkür ederim.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama