AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Gökçebey’de Ziyaretlerde Bulundu

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan,  AK Parti Gökçebey İlçe teşkilatını ziyaret etti . AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’ı  Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Usluoğlu,  İl genel meclis üyesi Kenan Çetinoğlu, İlçe teşkilatı ve çok sayıda partili karşıladı.

Candan İlçe Başkanı Zeki Usluoğlu’ndan Gökçebey sorunları hakkında bilgiler aldı Gökçebey Anadolu Lisesi hakkında da bilgiler alan Candan Anadolu Lisesi açılması için elinden geleni yapacağını söyledi. Candan bölgede yatırımların olması için Filyos projesinin önemini anlattığı konuşmasında şunları söyledi “ Filyos'u önemsiyoruz bu çok önemli bir projedir. Bu proje 8 tane Erdemir'i kapsayacak bir alanı oluşturuyor. Her bir parsel bir demir çelik fabrikası parsel büyüklüğünde. Bu da minimum 150 bin kişinin bulunacağı bir kentin oluşması demektir. Bölgenin gelişmesi için diğer önemsediğim Ereğli-Devrek yolunun bir an önce bitirilmesi diyerek Ereğli-Devrek yolu bittiği zaman Çukuraltı mevkiinden geçen Karabük yolunun da canlanacağını söyledi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan daha sonra Gökçebey’de Dükkan ve kahvehanelerde vatandaşları ziyaret ederek  sorunlarını bire bir dinledi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan Yerel Tarih Araştırmacısı Sadi Uyar’ı mekânında ziyaret ederek arşivdeki birkaç belgeyi inceleyip Uyar’a:" Sadi Bey, sizi kutluyorum. Keşke bol vaktimiz olsa da sizin zengin tarih arşivinizden bölge tarihi hakkında sohbet etsek, Ama söz bir gün geleceğim." dedi.
Uyar, Candan’a :" Öncelikle nezaketinizden dolayı teşekkür ederim ve daha geniş bir zaman dilimininde tekrar görüşmek üzere yine beklerim diyerek Ereğli’nin 1839 yılına ait Gravürünü verdi
Ayrıca Uyar Gökçebey’in sorunları hakkında Candan’a bilgiler vererek Anadolu lisesi Açılması için şimdiki çok programlı lisenin yarısını düz lise olarak açılması öncelikli  talebimizdir çünkü 2012 yılında düz liseler Anadolu lisesi olacak dedi. Çukuraltı mevkii hakkında bilgilerde veren uyar Çukuraltı mevkiinin önemini anlatarak Çukuraltı mevkiini ilçe merkezine alma girişimlerimiz başlatıldı. Bu mevkiinde komşu ilçe ile doğal sınırımızın belirlenmesini isteyerek. Bunun için Gökçebey belediye meclisine Sınır uyuşmazlığına gidilmesi için teklif verdiğini söyledi.
Kaynak:tefen67 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-11-14
Bu haber 1582 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 190
  Toplam: 5645646
   Online :

  52 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama