CHP’lilerden Haberal’a Destek

CHP'liler Ergenekon davası kapsamında yargılanan CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal'a destek için Zonguldak'tan otobüslerle Silivri'ye gitti.
CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal'a destek için CHP'liler, Zonguldak'tan gece saatlerinde on otobüsle İstanbul'a hareket etti.

Silivri'ye giden grupta yer alan CHP Zonguldak Milletvekili Avukat Ali İhsan Köktürk, tutuklamaların makul süreleri aştığını söyledi. Köktürk, şöyle dedi:
"Silivri'ye umutlu gidiyoruz. Bu tutuklamalar artık çok uzadı. Makul olan süreleri de aştı. Gerek ulusal, gerekse evrensel hukukun sürelerinin çok çok üzerine çıktı. Halkın iradesine saygı gösterilmesi gerekir. 1 Ekim 2011 tarihinde TBMM açılıyor. Zonguldak halkı olarak Mehmet Haberal'i, hem Zonguldak'a hem de Türkiye'ye hizmet edecek bir noktada görmek istiyoruz. Bu olanağın kendisine sağlanmasını istiyoruz. Bunun için bu umutla ve inançla Silivri'ye gidiyoruz. İzmir örgütü de çok kalabalık gelecek. Daha önceki mahkemelere Türkiye'nin değişik illerinden çok katılım oluyordu. Ancak İzmir ve Zonguldak örgütü ile de orada çok sayıda kalabalık insan topluluğu olacağına inanıyorum. İnşallah bu umutla giden arkadaşlarımızın beklentileri gerçekleşir. İmza kampanyasını da düzenleyeceğiz. Daha önceki parti meclisi toplantısında da bunu konuşmuştuk. Genel başkanımız da son derece uygun bulmuştu. Ancak bunun genel merkez yöneticilerimiz ve başkan vekillerimizin de katılımıyla bir karara bağlamıştık. Muharrem İnce ve geniş katılımlı milletvekillerimiz parti otobüsleri ile birlikte Zonguldak'a gelecekler. Ayrıca genel başkan yardımcılarımızın da bir kısmı Zonguldak'a gelecek. Onların katılımıyla da Zonguldak'ta imza kampanyasını başlatacağız. Çok daha geniş katılımlarla olacak. İnşallah buna gerek kalmaz. Beklentimiz karşılanmadığı takdirde çabalarımız sürecek." dedi.
CHP Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan ve CHP’den aday adayı olan Songül Malkoç da Silivri'ye giden grupta yeraldı.
HABERAL VE BALBAY'A TAHLİYE YOK
Mahkeme heyeti, Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu diğer 18 sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 14 Kasım 2011'e erteledi. Bu arada, duruşma salonundaki CHP'nin Zonguldak ve İzmir teşkilatlarına üye izleyiciler, Balbay ve Haberal'ın tahliye edilmemesi üzerine mahkeme heyetini yuhaladılar.
Silivri’de davayı izleyen Zonguldak heyeti geri döndü.
Kaynak: CUMA
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-10-02
Bu haber 1654 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 368
  Toplam: 5645824
   Online :

  159 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama