Köktürk, halkın Ramazan Bayramını ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, halkın Ramazan Bayramını ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı
Köktürk mesajında şu görüşlere yer verdi” Birinci Paylaşım Savaşı’ndan sonra Türk Ulusunu yok etmek, Türk tarihini sona erdirmek için, içerideki işbirlikçi yöneticilerle Mondros Ateşkes Antlaşması gibi, Sevr Antlaşması gibi ihanet belgeleri imzalandı.Herkesin büyük bir umutsuzluğa düştüğü bu süreçte, Çanakkale’de gösterdiği büyük başarı nedeniyle yıldızlaşan Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Paşa,  Kurtuluş Savaşını başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsuna çıktı.

Tehlikenin büyüklüğünü, ihanetin büyüklüğünü, ülkesi için yüzyıllardır savaşlarda canını, kanını veren büyük Türk Ulusuna açıkladı. Halkın temsilcilerine Erzurum, Sivas Kongre’lerinde Kurtuluş savaşı yapmanın gerekliliğini anlattı, onların desteğini aldı. Ülkemizin en zor, en karanlık günlerinde bile, Büyük Önderimiz umutsuzluğa, karasızlığa düşmeden, olayları çok iyi analiz ederek, savaşları çok iyi yöneterek Türk Ulusunu o tarihi karanlıktan kurtardı.
30 Ağustos, işte bu karanlığın aydınlığa, umutsuzluğun umuda dönüştüğü tarihtir. 30 Ağustos’ta yalnız Yunanlılar değil, Yunanlıların  arkasındaki dünyanın en güçlü emperyalist güçleri yenilgiye uğratılmış, mazlum milletlere örnek bir direniş gösterilmiştir.
Kurtuluş Savaşı’ndan sonra asıl savaşa cehaletle olan savaşa girişilmiş, Büyük Önderimiz; bir daha o karanlık günlere dönülmemesi, Türk Ulusunun çağdaş dünyadaki yerini alması ve Türk kültürünü çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarılması için büyük devrimleri gerçekleştirmiştir.
Son derece zor koşullarda sahip olduğumuz Laik Demokratik Cumhuriyete ve Atatürk devrimlerine ödünsüz sahip çıkma irademizle; tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını coşkuyla kutlarken, büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz” dedi

Köktürk sözlerini şöyle sürdürdü “Bayramlar; insanlarımızın kırgınlıkları, dargınlıkları bir yana bırakarak bir araya geldiği barış, dostluk, sevgi ve kardeşlik duygularını doyasıya yaşadığı özel günlerdir. En büyük dileğimiz; bugün ve gelecekte Ulusumuzun; terör belasından kurtulduğu, ekonomik sorunlarının çözümlendiği, gelir dağılımında adaletin sağlandığı, hukuk devletinin evrensel normlarının uygulandığı, sosyal sorunlarının çözümlendiği daha güzel daha mutlu bayramlar yaşamasıdır.  
Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran parti CHP olarak, bizler, halkımızla bütünleşerek güzel bayramları görmek, yaşamak ve yaşatmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.
Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en güzel şekilde yaşayacağımız bu Ramazan Bayramının da, tüm ulusumuza ve insanlığa barış, mutluluk ve sağlık getirmesi diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi

Kaynak:tefen67
 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-08-30
Bu haber 1504 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 151
  Toplam: 5645607
   Online :

  20 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama