Çaycuma'dan Balbay ve Haberal'a Destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çaycuma İlçe Yönetimi, Silivri Cezaevi'nde bulunan CHP Milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'a 8 Ağustos'ta yapılacak duruşma öncesinde destek mektupları gönderdi.
CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk başkanlığında ilçede yürüyüş yaparak PTT önüne gelen CHP’liler burada basın açıklaması yaparak destek mektupları gönderdi.

CHP Çaycuma İlçe Başkanı Şeref KÖKTÜRK yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi;
“Tutuklu milletvekillerimiz, Zonguldak milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal ve İzmir milletvekili Mustafa Balbay, yüce meclise gelip yeminlerini edemedikçe, seçtiğimiz vekillerimiz bizim için çalışmaya başlayamadıkça, biz de milli idarenin gerçekleştiğine inanmayacağız.
Bu ülkenin yetiştirdiği değerli insanlar zindanlarda hücrelerde çürümeye terk edildikçe, bizlerin yürekleri yanmaya devam edecek.
Millet iradesinin hiçe sayılmasından dolayı içersine düştüğümüz hayal kırıklarımızı, güvensizliğimizi; bu ülkenin yetiştirdiği değerlerin zindanlarda, hücrelerde çürümeye terk edilmelerinden duyduğunuz öfkelerimizi, isyanlarımızı yansıtmak için bu gün postane önünde toplanıp tutkulu vekillerimize destek amaçlı mektuplarımızı gönderiyoruz.
Mübarek ramazan ayında vatandaşlarımız aileleri- akrabaları ve komşuları ile birlikte oruçlarını açarken, hiçbir mahkumiyetleri bulunmayan Haberal ve Balbay’ ın yasaklar ve hukukla tarif edilmeyecek şekilde ailesinden ve dostlarından uzak tutulması duygumuzu zayıflatmaktadır.
Her şeye rağmen adalete olan inancığımızı korumaya çalışıyor, yapılan yanlıştan biran önce dönüleceği umudunu taşıyoruz. Zonguldak’ta birinci sıradan milletvekili seçtiğimiz sayın Haberal’ ı yanımızda görmek ve Zonguldak seçmenlerini yok sayan zihniyeti de şiddetle kanıyoruz. Aynı duygularımızı İzmir milletvekilimiz sayın Balbay ‘ iletiyor ayrıca doğum gününü de kutluyoruz.”

Kaynak: CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-08-06
Bu haber 1514 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 595
  Bugün : 571
  Toplam: 5301721
   Online :

  45 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama