Belediye Norm Fazlası İşçilerin Gönderilme Sorunu

25 Şubat 2011'de yürürlüğe giren ve "Torba Yasa" olarak bilinen, 6111 sayılı kanunun 166. maddesine göre; il özel idareleri ile belediyelerin (bağlı kuruluşları hariç) sürekli işçi kadrolarında çalışan "ihtiyaç fazlası" işçiler, “Milli Eğitim Bakanlığı” ve “Emniyet Genel Müdürlüğünün” taşra teşkilatındaki sürekli işçi kadrolarına atanabilecek!
Torba yasanın, yasalaşmadan önceki en temel tartışma başlıklarından biri; 52 bin belediye işçisi ile ilgili olanıydı. Belediye işçilerini ilgilendiren 166. madde üzerinde tartışmalar yürütülmüş; sendikalar bu maddeye itiraz etmişti. Ancak bu tasarı, hiçbir değişiklik yaşanmadan yasallaştı. Sadece, seçim öncesi tartışma yaratılmak istenmemiş, yürürlük tarihi seçimlerin sonrasına ertelenmişti. İşte o erteleme günü bugün! Bugün, son düzenlemeler tamamlanarak 51 bini aşkın belediye işçisinin, “Milli Eğitim” ve “Emniyet Müdürlükleri”nin taşra teşkilatlarına gönderilmesi başlatılacak.
Kanun maddesinin yürürlüğe girmesinin ardından akıllara gelen ilk soru; Gökçebey belediyesinin alacağı ve uygulayacağı kararın ne olacağıdır. Belediye bu uygulamaya tereddüt etmeden geçecek mi; yoksa yürürlüğe giren bu maddeye karşı koymaya çalışacak mı? İşin renginin ne olacağını şüphesiz ki zaman gösterecektir.

Kaynak:tefen67

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-08-03
Bu haber 1658 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1818
  Bugün : 1489
  Toplam: 4610488
   Online :

  81 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama