Gurbetçi 5 futbolcu, Zonguldakspor yolunda

 Türkiye’deki Amatör Bölgesel Lig ( BAL )’da mücadele eden Zonguldakspor Kulübü’nün elemelerine katılacak 5 futbolcu, bugün sabah saatlerinde Düsseldorf Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ( THY ) uçağı ile yola çıktılar. Altı kişilik kafile, Avrupa Zonguldakspor Yönetim Kurulu Üyesi Gazeteci Mustafa Tığlı, Türk Dernekler Birliği ( TUDEB ) Başkanı Bahri Akalın, Karabüklü işadamı Hüseyin Dereli ve futbolcuların aileleri tarafından uğurlandı.

BİR İLKE İMZA ATIYORUZ
Havalimanında konu ile ilgili açıklama yapan Avrupa Zonguldakspor Kulübü Başkanı Metiner Çeribaş, ilk defa Zonguldakspor’a Almanya’da bu tip organizasyon ile futbolcu gönderildiğini ve bunun da Avrupa Zonguldakspor Kulübü tarafından gerçekleştirilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Çeribaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: ’’ Avrupa Zonguldakspor Kulübü, kuruluş mazisi yaklaşık iki aylık bir spor kulübü. Buna rağmen kısa zamanda profesyonel anlamda yapılanma içerisinde ciddi çalışmalara imza atmaya başladı. Kulübümüz gerçekleştirdiği kuruluş turnuvası ile bölgesinde bir ilke de imza attı. Bu anlamda, futbol turnuvasındaki elemelerde ilk beşe kalmaya hak kazanan arkadaşlarımız bugün Zonguldakspor’un elemelerine katılacaklar. Özveri ile seçtiğimiz bu genç futbolcular, Almanya’daki kendi kulüplerinde de başarıyı yakalamış futbolcular. Gerek futbol beceri ve tecrübeleri, gerekse futbol disiplini ile Zonguldakspor’a ve Türk futboluna katkı sağlayacaklarını düşünüyorum. Bizim hedefimiz futbola nitelikli futbolcu yetiştirmektir. Avrupa Zonguldakspor Kulübü’nün kuruluş amaçlarından biri de budur. Siyasetten uzak, bağımsız bir şekilde. Hiç bir kurumun, derneğin etkisi altında kalmadan, sadece Avrupa’daki Zonguldaklıların spor kulübü olarak başlangıç yaptık. İsmi her ne kadar da Zonguldakspor olsa da, kulübümüz bünyesinde ülkemizin değişik şehirlerinden ve yabancı kökenli futbolcular yer almaktadır. Kulübümüzün antrenörü Seyfullah Kalaycı ve futbol şube sorumlusu Ali Demiray, bu konuda gerekli özverili çalışmayı gerçekleştirmiş ve bugün hem kendi liginde başarıyı yakalayabilecek bir kadro, hem de Türk futboluna nitelikli futbolcu yetiştirecek şekilde çalışmaktadırlar. Avrupa Zonguldakspor Kulübü’nü adete dünyaya bağlayan, ve kulübümüzün kuruluş aşamasında deyim yerinde ise gece gündüz emek veren gazeteci arkadaşım Mustafa Tığlı ve kulübümüzün ikinci başkanı Erkan Akkaya, Türk Dernekler Birliği ( TUDEB ) Başkanı Bahri Akalın’a da destekleri için teşekkür ederim.  Avrupa Zonguldakspor Kulübü ile Türkiye’deki Zonguldakspor etle tırnak gibidir. Bizler onların Avrupa’ya açılan kapısı olacağız. Her türlü şartlada omuz omuza vererek, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bizleri bu konuda her türlü desteği ve fedakarlıkta bulunan Zonguldakspor Kulübü Başkanı Salih Demir’e ve yönetim kurulundaki diğer arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum. Onlar bu güzel çalışmanın asıl mimarlarıdır. Bizlerin halka duyurulmasında en büyük desteği sağlayan Zonguldak medyasına da ayrı ayrı teşekkür ediyorum ’’ dedi.
Türk Dernekler Birliği ( TUDEB ) Başkanı Bahri Akalın’da Avrupa Zonguldakspor’un kısa bir zamanda ciddi çalışmalara imza attığını ifade ederek, yurt dışındaki futbolcuların Türkiye’de çeşitli kulüplerde top koşturmasının sevindirici olduğunu söyledi. Akalın konuşmasında; ’’ Göçün ellinci yılında Türk spor kulüpleri böylesine sevindiri çalışmalara imza atmaları geleceğimiz açısından önem arz etmektedir. Almanya’da sosyal faaliyetler içerisinde yer alan bu tür kuruluşlara TUDEB olarak sürekli destek veriyoruz. Özellikle eğitim ve spor alanında biraz daha hassasız. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin spor yönelmesi umut verici. Bizler bu tür faaliyetleri daha da çok yoğunlaştırabilirsek, gelecek nesillerde daha sağlıklı insanlar bırakmış oluruz. Devletimizinde bu tür kurum ve kuruluşlara destek vermesi bizlere daha da çok güç katacaktır. Avrupa Zonguldakspor Kulübü bu anlamda bir ilke de imza atmıştır ’’ dedi. Türkiye’deki elemelerde forma giyme şansı yakalayan gurbetçi futbolcu Sinan Maraş ise G.Antepli olmasına rağmen, Zonguldakspor’da forma giymek için mücadele edecek olmasının kendisini heyecanlandırdığını belirtti. Maraş, yaptığı açıklamada şunları söyleri: ’’ Ben Almanya’da çeşitli kulüplerde top koşturdum. Avrupa Zonguldakspor’un elemelerinde hocalarımız bizleri beğendi. Benim hedefim Türkiye’de futbol oynamak. Zonguldakspor’un elemelerine katılarak, Zonguldakspor’da forma giymek istiyorum. Ben aslen G.Antepli olmama rağmen Zonguldak’ı çok seviyorum. Bir an önce Zonguldak’ı görmek için sabırsızlanıyorum ’’ dedi. Avrupa Zonguldakspor Kulübü’nün kuruluş turnuvasındaki elemelerde seçilen 5 futbolcu Zonguldakspor’un kadrosunde forma giyme şansı arayacak.
Kaynak:Mustafa Tığlı
   DÜSSELDORF

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-07-24
Bu haber 2349 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 991
  Bugün : 282
  Toplam: 5645738
   Online :

  91 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama