Gökçebey’de bir cadde hikayesi

Gökçebey Atatürk Caddesi üzerinde bulunan eski belediye dükkanları yıkılınca ortaya çıkan cadde boşluğunun ne olacağı karar verilemediği için bir müddet boşlukta kaldı. Eskiden yapılmış 70–80 metre uzunluğundaki caddeyi ortaya çıkan boşlukla mı yoksa caddeyi komple söküp kalan boşlukla mı birleştirelim diye iyice düşünüldü; sonunda formül bulundu. Yıkılan dükkanlardan çıkan boşluğun yarısı yaya kaldırımı yarısı da ana caddedeki yolla birleşecekti ve geçen cumartesi parke sökümüne başlandı. Pazar günü hiçbir çalışma olmadı ve nadasa bırakıldı. Pazartesi ekilip biçilmeye başlandı. Salı ve çarşamba devam edildi. Bugün Perşembe; inşallah biter diyoruz. Dikkat edin, sıradan bir tali yola parke döşenmiyor; ana caddenin parkesi döşeniyor. Bir kentin girişi!

İki günde bitecek ana caddenin parke döşenmesi, belki de bir başka yazının konusu olmaya aday. Bu yazıda sadece, oluşan traji-komik manzaranın kara-mizah görüntüsünü anlatmak istedik. Bu manzaraya baktıkça, ağlanacak halimize güldük; güldükçe de yazdık.  Ne de olsa millet olarak gülmeyi seviyoruz!     

Kaynak:tefen67 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-07-21
Bu haber 2952 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 990
  Bugün : 604
  Toplam: 5161527
   Online :

  53 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

herkimeli 2011-07-25 :

Tartışılacak o kadar çok şey var ki.. 7 bin nüfuslu değişime ve gelişime kapalı bir ilçeden bahsediyoruz: Gökçebey! Girişimciliğin vasatın altında seyrettiği memleketimin halini gurbete gelip gittikçe daha da iyi görebiliyorum.. İlerlemek bir tarafa daha çok yerinde saymaya yüz tutan ilçemiz için ne yapılabilir diye çok düşünüyorum.. En güzel fikrim ise şu oldu: Gökçebey ilçe merkezi Ankara-Zonguldak karayolu hattının yakınlarına çekilmelidir. Yol üzeri konumuna getirilmeli ki ticari kapasite arttırılsın. Eğer ileride bir gün bu yapılırsa ben ilçemizin daha güzel günlere ulaşacağına eminim!


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama