Gazetecilerden ilçe yöneticilerini kaynaştıran piknik

Çaycuma Gazeteci Derneği, Çaycuma’da Gazetecilerle ilçe yöneticilerinin kaynaşmasını sağlamak için piknik düzenledi.
Çaycumalı yöneticileri ve gazetecileri bir araya getiren piknik etkinliğinden oldukça memnun kalan Kaymakam Yaman, bu tür etkinliklerin devam etmesinin ilçeye katkı vereceğini söyleyerek Çaycuma Gazeteciler Derneği’ni kutladı.

Çaycuma Belediyesi Kent Ormanında Düzenlenen pikniğe Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, Askerlik Şube Başkanı, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk, MHP İlçe Başkanı Mustafa Kaplan, Vergi Dairesi Müdürü, Hastane Müdürü, CHP İl Genel Meclisi Üyeleri Umut Başoğlu ve İsmail Korkmaz, Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Çelen, Belediye Zabıta Komiseri Halit Mısırlı ile Çaycuma’daki gazeteciler katıldı.

Piknikte Çaycuma Gazeteciler Derneği Başkanı Sezai Bilici, derneği kurmaktaki amaçlarının Çaycuma’daki gazetecilerin birlik ve beraberliğini sağlamanın yanında Çaycumalı yöneticilerle de birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde hareket ederek ilçenin daha iyi konuma gelmesine katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Bu tür etkinliklere devam edeceklerini vurgulayan dernek başkanı Bilici, pikniğin düzenlenmesine katkı veren Aydemirler Süper Marketleri yöneticisi Gökhan Aydemir’e, Öztürk Ekmek Fırını’na ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Çelen’e de teşekkür etti.
Çaycumalı yöneticileri ve gazetecileri bir araya getiren piknik etkinliğinden oldukça memnun kalan Kaymakam Yaman, bu tür etkinliklerin devam etmesinin ilçeye katkı vereceğini söyleyerek Çaycuma Gazeteciler Derneği’ni kutladı.

Kaymakam Yaman Yaptığı konuşmada şunları söyledi;
“Öncelikle böyle bir organizasyona davet edildiğimiz için hem şahsım hem arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Haber alma hakkı; insan hakları ve demokratikleşme sürecinde önemli bir haktır. Gazetecilerde bu hakkı didinerek, belli aşamalardan, belli süreçlerden geçerek almıştır. İlçemizde de yerel basın olarak iyiyiz. Sağ olsunlar arkadaşlarımız da bizim hem kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik faaliyetlerimizi hem ilçemizde genel hayata ilişkin sorun ve sıkıntıların yetkili mercilere ulaştırılması noktasında görevlerini yapıyorlar. Tekrar bu organizasyonu gerçekleştiren gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, devamının gelmesini diliyorum” dedi.”

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk de yaptığı konuşmada şöyle dedi;
“Sayın Kaymakamım, değerli Belediye Başkanım, çok değerli basın emekçileri; bende sizleri yürekten sevgi ve selamlıyorum. Bugün siyasi partilerimizin değerli temsilcileriyle, mülki amirleriyle ve değerli basın mensuplarıyla birlikte olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum. Bu nedenle bizleri bir araya getirdiğiniz için, bu emek ve çabayı gösterdiğiniz için sizleri yürekten kutluyorum.
Sayın Kaymakamımız da ifade etti. Biliyorsunuz ki ülkemizde yasama, yürütme ve yargı erkleri birbirinden bağımsız ayrı erkler ama bunların yanında basın da dördüncü bir erk olarak değerlendiriliyor. Dolayısıyla bir ülkede demokrasinin varlığı için nasıl kuvvetler ayrılığı ilkesinin yaşama geçmesi gerekli ve zorunluysa aynı zamanda bunları destekleyen ve özgür haber alma hakkını geniş halk kesimlerine ulaştıran özgür bir basının varlığı da gereklidir. Demokrasinin olmazsa olmaz koşulu kuvvetler ayrılığının yanı sıra özgür basının varlığıdır. Biz bu anlamda basın emekçilerinin haber alma özgürlüğünün, halkımızın haber alma özgürlüğünün kullanılması açısından nasıl bir çaba gösterdiğinizi biliyoruz. Nasıl olanaksızlıklarla boğuştuğunuzu da biliyoruz. Özellikle yerel medyanın ekonomik kaynaklarının ne kadar dar ve sınırlı olduğunu da biliyoruz. Ancak buna rağmen çok sıkıntılı ve dar olanaklarla gerçekten çok güzel şeyler yapmaya çalışıyorsunuz. Bizlerde elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince sizlerin her zaman yanınızda olmaya söz veriyoruz. Çünkü ulus devlet olan ülkemiz özellikle şu içinden geçtiğimiz süreçte çok da kolay aşamalardan geçmiyor. Barışa demokrasiye, özgürlüklerin genişletilmesine ihtiyacımız var. Demokrasinin tüm koşullarının özgür basın kanalıyla yaşatılmasına da ihtiyacımız var. Ben buna da katkı sağladığınız için hem bölgesel barışımıza, bölgesel işbirliğimize katkı sağladığınız için de size çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Çaycuma yararına olan Zonguldak yararına olan, ülkemiz yararına olan her türlü çabanın yanında olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Her türlü çabaya da destek vereceğiz. Sizlere de her zaman için katkı sağlamaya çalışacağız. Ben bu nedenle siz değerli basın emekçilerine teşekkür ediyorum”

Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen ise yaptığı konuşmada şunları söyledi;
“Sayın vekilimize, sayın kaymakamımıza, belediye başkanı arkadaşımıza, siyasi parti temsilcilerine ve aynı zamanda kurumlarımızın çok değerli yetkili ve temsilcilerine, Çaycuma basınımıza ve derneğimize çok teşekkür ediyorum.
Böyle bir günü kent ormanında yapma kararı aldıkları için ve her şeyden evvel ilçemizin, bölgemizin birlik ve bütünlüğe ihtiyacı olduğu malum bir durumdur. Çaycuma gerçekten Filyos olarak da, bölge olarak da her türlü düşünce ve hizmet anlamında olsun, uygulama anlamında olsun, iletişim anlamında olsun, basın anlamında olsun her kesime ve her düşünceye ihtiyacımız var. Özellikle Çaycuma’daki basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten Zonguldak’ımızın parlayan bir yıldızı ve Filyos Vadisinin merkezi olan Çaycuma’mız olarak ciddi projelerin önümüzdeki günlerde, yıllarda hayata geçme noktasında olduğunu belirtmek isterim. İlçemiz son aylarda ve yıllarda ilçemiz merkez olarak göç almakta ve bölge ilçe ve illeri konumlarına baktığımızda büyük bir taktir toplamaktadır. Bunda da halkımıza bu gelişmeleri bildirmek adına basın mensuplarımıza büyük bir görev düşmektedir. Siz basın mensupları da haber iletme konusunda ellerinizden geleni yapıyorsunuz. Bu nedenle de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu süreç içerisinde doğru haber ve doğru kaynak çerçevesinde hareket edeceğinize inanıyorum. Bize destek veren başta sayın kaymakamımıza ve devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum.
Çaycuma bugün burada bir arada Kent Ormanında bir araya geldi. Yakın bir zamanda da ikinci Kent Ormanımızı açma noktasındayız. Sosyal tesislerimize bakıyoruz. Akşamları Çaycuma’da yaklaşık bin kişinin faydalanabileceği yerlere rağbet ettiğini, bu gibi yerlerin geliştirilmesi gerektiğini önemsiyoruz. Özellikle taşkın koruma projemizin de DSİ tarafından şu anda proje bazında incelenip ihale aşamasına geldi. İhale aşamasına gelmesi bizim için çok büyük bir kazanç. Bu duygu ve düşünceler içerisinde Çaycuma ileriki yıllarda daha da iyi olacak, daha da güzelleşecek. Yerel anlamda bizde hizmetlerimize hep beraber devam ediyoruz” dedi.
Kaynak :  Erhan Altıparmak
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-07-21
Bu haber 1593 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 611
  Bugün : 598
  Toplam: 5408492
   Online :

  23 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama