FİKÜDAD Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

Filyos Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Filyos parkı kapalı çay salonunda gerçekleştirilen toplantı adeta beyin fırtınası şeklinde gerçekleştirildi. Filyos’ta ki hemen hemen her kesimden bir katılımcının olduğu toplantıda derneğin kuruluş amacı ve önümüzde ki günlerde yapacağı faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Konuşmanın başlangıcında derneğin yönetim kurulu başkanı Arslan Özkan şu ifadeleri kullandı;
“Bundan yaklaşık 2 hafta önce resmi niteliğimizi kazandık. Böyle bir oluşum yapmamızda ki amaç Filyos’ta neredeyse hiç olmayan sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin sayısını el birliği ile tek bir çatı altında maksimum seviyeye çıkartabilmektir. Bu gün burada olan arkadaşlar bizlerin başlatmış oldukları bu harekete buraya gelerek destek verdiklerini göstermiş oldular. Bundan sonraki hareketlerimizde de kendilerini aramızda görmek bizleri mutlu edecektir. Öncelikle derneğimizin kesinlikle siyasi ve kumarhaneci bir yapıya bürünmeyeceğinin altını çiziyoruz. Biz yapacağımız faaliyetler ile birlikte kendi yapımızı göstereceğiz. Burada hepimizin aklında olan ve faaliyete geçirilmesini düşündüğünüz faaliyetleri konuşup bir plan çıkartmayı düşünüyoruz. Söz sizlerde.”dedi

Daha sonra katılımcılar tarafından ortaya bir çok konuda güzel fikirler konuldu. Bunlardan bazıları sergi, kermes ve müzik üçgeninde oluşan bir sentez etkinlik, plaj voleybol turnuvası, dilek feneri, tiyatro gösterileri, turistik geziler, arkeolojik alanlar ile ilgili tanıtım projeleri ilk etapta ortaya koyuldu.

Fabrika da bulunan tiyatro salonunun halka ve kullanıma kapalı olması ve kalacak yer sorunun mevcut olması eleştirilirken öncelikle kalacak yer sorununun bir an önce çözülmesinin gerekli olduğu görüşüldü.

Toplantıya ilk kez katılanların olmasına rağmen ilerleyen dakikalarda ki ortamın samimi bir hal alması da katılım konusunda ki derecenin rahat bir şekle yükselebileceğini gösteriyor.

Filyos için bir şeyler yapmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu belirten dernek yönetimi her kesimden katılımcıyı aralarında görmekten mutlu olacağını belirtti.

Daha sonra toplantı güzel bir şekilde sonlandırıldı.
Kaynak:Filyos.Org

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-06-19
Bu haber 1724 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 68
  Toplam: 5671519
   Online :

  64 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama