Yılmaz ; Çaycuma’da Esti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak milletvekili adayı İlhami Yılmaz, Çaycuma’da miting düzenledi. Mitinge binden fazla vatandaş katılırken Yılmaz, “Bozkurt İlhami” sloganları ile karşılandı.
  MHP Zonguldak milletvekili adayı İlhami Yılmaz, Çaycuma ilçesinde mitin yaptı. Binden fazla vatandaşın katıldığı mitingde Yılmaz, vatandaşlarla tokalaşırken “Bozkurt İlhami, İlhami Meclis’e” sloganları ile karşılandı. Seçim otobüsünün üzerinden vatandaşlara seslenen Yılmaz, “Bu çıktığımız kutlu yol bazıları ben bunları ifade ettiğimz zaman İlhami Yılmaz konuşmalarında genelde Türkiye’nin içinde bulunduğu durumları konuşuyor diye tenkit etmeye çalıştıkları için ‘Kutlu yol’ diye bugünkü konuşmaya sbaşlayorum. Çünkü milletin, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu anlamaması için 10 yıldan beri ‘Cambaza bak’ dediler millete cambaza baktırıp ceplerini soydular, millet soyulduğunun farkına varamadı. Bugün artık cambaz ipin üzerinde değil, oy sandığının içinden sizin çıkaracaklarınızla, sizin bugüne kadar gönderdiklerinizle nasıl cambazlık yaptıklarını anlatmak için geldik, Türkiye’yi nereye taşımak istediklerini anlatmak için geldik. Biz onlar gibi Kürt realitesini tanıyoruz diye yola çıkmadık, biz diğerlerinin yaptığı gibi ‘iki dilli eğitimi size vereceğiz’ diye sözler sarf etmedik. İki dillilik kelimesini biz Türk literatüründe iki dilli diye yalancıya denir. İki dilli diye yalancı deniyorsa Türk milletini yalancı konumuna getirmeye bir oy hesabı uğruna bu şekilde sözler söylenmesine gönlünüz razı mı? biz Türkiye’nin her yerinde her mekanında , her ortamında bu ülkenin, bu ülkede yaşayan insanların Türk milleti olduğunu haykırırız, korkmayız. Biz ülkemizin her yerinde konuşmamızın sonunu ‘Ne mutlu Türk’üm’ diye bitiririz. Sesimizin gittiği herkese hangi siyasi görüşten olursa olsun, hangi dünya görüşünü paylaşırsa paylaşsın, hangi dinden, hangi inançta olursa olsun bu ülkede yaşayıp ta  kendisini Türk hisseden herkese bu bağır açık. Bu yürek Türk milletiyle birlikte yaşamaya, Türk hisseden insanlarla yola devam etmeye hazır” dedi.
 
  “LUKOİL BURADAN NEDEN GİTTİ?”
  Lukoil firmasının hükümetle arasında yaşanan bir olaydan sonra Zonguldak’a yatırım yapmaktan vazgeçtiğini kaydeden Yılmaz, “Buraya Lukoil diye bir firma gelecekti. Bütün hazırlıklar yapıldı. Hiçbir teşkilat yöneticisi CHP’den olsun, MHP’den olsun, AK Parti’den olsun, Yavuz Erkmen’i arayıp ‘Sen buradan görevden neden ayrıldın’ diye sordunuz mu? Sormadın değil mi? ben size söyleyeyim. Lukoil firmasının buraya kurulması için Yavuz Bey ciddi manada uğraştı, bütün işler bitti fakat Lukoil ile hükümetin arasındaki pazarlık nedeniyle bozuldu, sonra bu firma Bulgaristan’a gitti ‘Bu ülkeye yatırım yapılmaz’ diyerek gitti. Bulgaristan’da 5 bin kişiyle şimdi çalışıyor. Lukoil firması burada kurulmuş olsaydı 10 milyon ton kapasiteli TÜPRAŞ rafineri gibi bir rafineri kuracaktı. Aynı İzmit’teki gibi, İzmit’i İzmit yapan TÜPRAŞ’tır” diye konuştu. 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-06-11
Bu haber 1455 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1887
  Bugün : 211
  Toplam: 4840084
   Online :

  43 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama