Köktürk ; Başbakan’ın Gözünde Damadı Zonguldak’tan Daha Değerli

Köktürk; “Başbakan’ın damadının Şirketi para kazansın diye Lukoil’i engelleyen AKP, Filyos Projesini hayata geçirmez” dedi.Çaycuma’da her gittiği köyde büyük coşkuyla karşılanan CHP Zonguldak Milletvekili ve adayı Ali İhsan Köktürk Çaycuma’ya bağlı Kayıkçılar köyünde de büyük coşkuyla karşılandı.Köktürk, seçmenlere hitaben yaptığı konuşmada, AKP adaylarının her seçimde olduğu gibi bu seçimde de Filyos Vadi Projesi’ni anlattığını ancak Lukoil yatırımına da engel olduğunu hatırlatarak; “Dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Lukoil’in Zonguldak’ta 3 milyar dolarlık rafineri kurma projesi vardı. Lukoil yetkilileri vadiyi beğendi ve ‘Biz buraya büyük istihdam sağlayacak yatırım yapacağız. Alt yapıyı da, limanı da biz yapacağız’ dedi. Sadece hükümetten onay verilmesini istedi. Ancak onay çıkmadı ve Lukoil firması bu yatırımı Bulgaristan’a yaptı.

Bu konuyla ilgili TBMM’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi verdim. Aldığım yanıt ise aynen şöyle; ‘Bizim önceliğimiz Zonguldak değildir, Ceyhan’dır.’ Ceyhan’da ne var? Bunu Aydın Doğan Hürriyet Gazetesinde açıklamıştı. Aydın Dogan, Başbakandan rafineri kurmak için izin istediğini ancak Başbakanın kendisine rafineri kurmasına izin vermediğini, Rafineri kurma iznini Damadının şirketi çalığın Berlosconi ve Putinle Ceyhan da kuracağı rafineriye vereceğini söylediğini belirtmişti. Lukoil, Filyos’a yatırım yaparsa Başbakan’ın damadının Genel müdürlüğünü yaptığı şirket para kazanamaz diye düşündüler. Yani Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın gözünde damadı Zonguldak’tan ve Zonguldak daki binlerce işsiz gençten daha değerli.

Lukoil firmasının bu şekilde yatırımdan vazgeçmesi, işsizliğin ve göçün en yoğun olduğu illerin başında gelen Zonguldak ve her üç gençten birisinin işsiz olduğu ülkemiz için, hem istihdam kaybı açısından, hem de işlenmiş petrol açığı yönünden ülke ekonomimiz bağlamında bir olumsuzluk yaratmıştır.
Zonguldak İlinin sorunlarının çözülmesine büyük oranda katkı sağlayacak çok büyük ve kararlı bir projeyi Başbakan’ın damadı para kazansın diye engelleyen AKP, Filyos Projesini de hayata geçirmez.

AKP, Filyos Vadi Projesine yeterli kaynak ayırmıyor ama çılgın proje diye İstanbul’a kanal açmaktan bahsediyor. Madem o kadar paranız var Filyos Projesini yaşama geçirin. Her seçim dönemi bir kepçe, bir de kamyon çalıştırarak orada çalışma varmış gibi gösterip seçimi atlatma peşindeler.
Ama merak etmeyin CHP iktidarıyla bu projeye yeterli kaynak ayrılacak ve yaşama geçecektir. Sadece sanayi değil, tarım alanları ve sulama kanallarıyla bu projeyi tam olarak hayata geçirecek olan Halkın İktidarı çok yakında kurulacak.” dedi.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-06-07
Bu haber 1509 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1546
  Bugün : 711
  Toplam: 4887491
   Online :

  73 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama