CHP'den Bölgemize Müjde! Hastane ve Okul Bakacakkadı'ya yapılacak

Ergenekon davasından Silivri’de tutuklu bulunan CHP Milletvekili Adayı Mehmet Haberal’ın ağabeyi Ali Haberal kardeşi Mehmet Haberal’ın bilgisi ve onayı dahilinde çalışmaları yürüttüklerini belirterek hastane ve okul projesi hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Haberal özetle;
“Zonguldak’tan Ankara’ya hem bizim hastaneye, hem diğer hastanelere çok sayıda hasta geliyor. Bunun nedenleri arasında hastanelerin alt yapı eksikliği veya vatandaşlarımızın istedikleri hizmeti alamayışı olabilir. Zonguldak’ta bir üniversite hastanesinin olması önemli bir avantaj. Ancak görülüyor ki hasta sevkleri ve Zonguldak dışındaki tedavi arayışları devam ediyor.
Burada belirli alanlarda eksiklik görülüyor. Burada merkeze yakın ve Çaycuma, Gökçebey ve Devrek’in kesişme noktasında bir hastane düşünüyoruz. Bunun proje çalışması devam ediyor.
Bölgenin özelliklerine ve ihtiyacına hizmet verecek bir hastane olmasından yanayız.
Vatandaşlarımız, iş kazalarına, meslek hastalıklarına, Karadeniz’in özelliğine bağlı alerjik veya başka hastalıklar dan ötürü Zonguldak dışına gittiklerini söylüyor.Bir başka konuda son dönem sıkça yaşandığı ileri sürülen kanser vakaları.

Bu konularda bir ön çalışma yaparak burada olmayan veya eksikliği hissedilen alanlarda hizmet edecek bir hastane projemiz var. Olanı değil olmayanı yaparak Zonguldak’a daha faydalı oluruz diye düşünüyoruz. Yerle ilgili kesinleşmiş bir nokta yok. Bu yüzden İstanbul için ‘Çılgın Proje’ diye bahsedilen projenin ardından yaşandığı gibi yer ve arsa taliplilerinin bir yanılgıya düşmesini istemeyiz. Hocamız bu konularda daha somut şeyler söyleyecektir” dedi.
Haberal okul projesiyle ilgili olarak ise Başkent Üniversitesi’ne bağlı bir okula sıcak baktıklarını ancak kapsamı üzerinde çalışacaklarını söyledi.Haberal söz konusu hastanede ne kadar istihdam sağlanabileceği yönündeki soruya; “200 yataklı bir hastane olsa 800 civarında kişi çalışabilir. Buna yan hizmetler dahil değil” dedi.
Zonguldak’a yatırım düşüncemiz yeni değil. Prof. Dr. Ali Haberal, Haberal Ailesi olarak Zonguldak’a yatırım düşüncelerinin yeni olmadığını belirterek; “Mesela Bakacakkadı bölgesinde 8-10 yıl önce Diyaliz Solusyon Fabrikası kurmak istedik. Aynı günlerde Zonguldak Terakki Mahallesi’nde bir okul düşüncemiz vardı. O dönemin Valisi ile bunlar konuşuldu ancak yer konusunda sorunlar yaşandığını hatırlıyorum.
Sonra okul projesi gerçekleşemedi. O okul Rize Pazar’a yapıldı. Solusyon fabrikasını da Ankara’ya yaptık. Zonguldak’a bugüne kadar neden yatırım yapmadığımız yönündeki eleştirişleri saygıyla karşılıyoruz. Ancak bunlar bilinmiyor. Bu konuyla ilgili o dönem yaptığımız yazışmalarda elimizde. Bundan sonrasına bakıyoruz. Zonguldak için hocamız Mehmet Haberal ve bizler daha fazlasını yapmaya hazırız” dedi.
Haber Kaynak: CUMA
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-05-28
Bu haber 1951 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1818
  Bugün : 1384
  Toplam: 4610383
   Online :

  49 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

MEHMET PAŞAKAHYAOĞLU 2011-06-01 :

HABERAL,LAR ÜLKEMİZDEN DÜNYAYA UZANMIŞLAR,BİZİM KÖR ZİHNİYET MAHKÜM ETTİ.ANCAK CHP ULUSAL SEVGİSİ ONU TBMMECLİSİYLE ONURLANDIRACAKTIR.HİZMETTEN KAÇ MAYAN SEVGİLİ HABERALLAR KARAELMAS DİYARI HİZMETİN DE İNSANLIK SEVGİLERİYLE SILALARINDA OLACAKLARDIR.


KARAELMAS KALEMİ 2011-05-28 :

bu haber insanın tüylerini diken diken edecek bir haber. umarım bu vaat sözde kalmaz ve gerçekleşir. bakacakkadı da böyle bir hastane bölgemizin değerine değer katacaktır. inşallah seçim öncesinde ilk adım atılır proje ve yer tahsisi yapılarak bu iş gerçekleştirilir. bu sözün tutulması dileklerimle...


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama